TÖRÖKORSZÁG GP - FP1: A leggyorsabb MAX VERSTAPPEN és RED BULL

Max Verstappen biztosította a leggyorsabb időt a török ​​GP edzésének utolsó másodpercében, őt csapattársa, Alex Albon és Charles Leclerc követte a Ferrarival.

formula 1 szokatlan első szabadedzés áll a háta mögött Törökországi háziorvos v Isztambul. Az első versenypálya-teszt piros szála Isztambul Park volt forgó versenyzők nagyon csúszós terepen és nagy időbeli különbségek.

Látszólag azok Red Bullpetesejtek a pályán lesikló versenyző tette a legjobban a dolgát. És ez a versenyző számára Mercedes nem állíthatjuk, amilyen volt Bottas kilencedik, Hamilton de csak a tizenötödik. Meglepően jól sikerült nekik AlphaTauri in Ferrari. Az utolsó másodpercekben elérte a reggeli edzés leggyorsabb idejét Max Verstappen, ami időben vette a kört 1:35,077 perc keménygumi keveréken.

Az edzés első perceiben nehéz volt tiszta utakra gondolni a pályán. „Még rosszabb, mint jégen,- Valószínűleg az összes versenyző nevében mondta Max Verstappen. "Nem is tudok teljes gázzal vezetni a gépeken,- mondta a rádióban Lando Norris a McLarentől. Újra és újra láthattuk, ahogy a versenyautók fenekükkel táncolnak, ahogy gyorsulnak.

Verstappn után csapattársa, Alex Albon lett a második.

A legtöbb kirándulás az ösvényről és a pörgetések, amelyeken láttunk az első fordulat. Ennek oka volt - emellett új aszfaltfelületek - gyorsan megtalálta. Edzés előtt a szervezők a pályán vannak megmosotthogy megtisztítsák az olaj bitumenét az aszfaltról. De az edzés kezdetére a pálya még nem száradt meg eléggé. Néhány perc múlva azonban az edzés azért szakadt meg, mert Charles Leclerc felvett egy oszlopot a gödrök bejáratánál, arra kényszerítve őket, hogy javítsák ki a helyet.

Charles Leclerc Ferrarival a harmadik helyet szerezte meg.

Csak később voltunk tanúi egyre jobb időknek, bár még mindig nagyon messze voltunk a 2011-es pole pozíciótól, amely 1: 25.049 perc. Valójában kiszámolták, hogy a mai időknek kell lenniük négy másodperccel gyorsabb mint akkor. Egyébként nem voltak durva események a pályán, csak Carlos Sainz körülbelül fél órával az edzés vége előtt le kellett parkolnia autójával a pálya szélén. „Motor, szervokormány,- mondta a spanyol a rádióban. Nagyobb problémákkal fog küzdeni George Russell, amelynek új motorja, új MGU-H egysége és új turbófeltöltője van az autóban. Ezzel a fiatal brit a szezon első versenyzője, aki megosztja a városi árbüntetés büntetését.

Max Verstappen így jellemezte élénken a pálya helyzetét.

Ennek ellenére mindkét versenyautó volt a leggyorsabb az első szabadedzésen Red Bulla. Max Verstappen jó két tizedmásodperccel volt gyorsabb, mint Alex Albon, bő négy tizedmásodperccel a harmadik helyen álló holland mögött Charles Leclerc. Ismét nagyszerű volt Pierre Galsy, amely a negyedik és az ötödik helyen áll Sebastian Vettl, aki szintén bő fél másodperccel maradt el az utolsó versenyzőtől, aki kevesebb, mint egy másodperccel maradt el a vezetőtől.

A Mercedes az első edzésen nem bizonyított. Valtteri Bottas egyike volt azoknak, akik megmutatták képességeiket a Forma-1-es versenyautóval való fonásban.

Hatodik Daniil Kvyat mégpedig már lemaradást rögzített 1,6 másodperc!! Hetedik Lando Norris ő azonban már több mint lemaradt két másodpercig. Nyolcadik volt Antonio Giovinazzi, és csak a kilencedik helyen találjuk meg az első versenyzőt Mercedes ugyanis Valtteria Bottas. Tízen végez Stephen Ocon, amely elmaradt Verstappn mögött 3,3 másodperc.

Od tizenegyedik hely, a versenyzőket a következőképpen osztályozták: Szereplők: Nicholas Latifi, Sergio Perez, Lance Stroll, Romain Grosjean, Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen, Kevin Magnussen, Daniel Ricciardo, Carlos Sainz in George Russell.

TÖRÖKORSZÁG GP: 300. verseny RED BULL a Forma-1-ben