VN ABU DABIJA, FP1: A szezon végi első edzés a MAX VERSTAPPN számára

Max Verstappen volt a leggyorsabb az Abu-Dzabi Nagydíj első szabadedzésén, közel Valtteri Bottas előtt. A harmadik Esteban Ocon több mint egy másodperccel volt lemaradva.

Idén valószínűleg nem voltunk ilyenek érdeklődés az első szabadedzés iránt mint itt Abu Dhabiban. Mivel Mick Schumacher az első mérföldeket a Forma-1-es versenyhétvégén hajtotta meg, világbajnok Lewis Hamilton visszatért a kocsijához, George Russell, aki még a Mercedes munkahelyén tartott sajtótájékoztatót, visszatért Williamshez.

A pályán azonban hiányzott a nagy látvány, amint ez gyakran előfordul Abu Dhabi. Mivel az első edzés nappal és annak körül zajlott 40 ° C-os aszfaltfelület, és a selejtezők és a verseny előestéjén zajlik, az edzés eredményei nem reprezentatívak.

Eredmények

Az idei szezon döntőinek első edzésének legjobb időpontját elérték Max Verstappen. Versenyző Red Bulla 5,554 mérföld hosszú kört haladt puha gumikkal és időben 1: 37.378 perc. A holland csak jó háromszáz másodperccel volt gyorsabb, mint Valtteria Bottas. Már mindkettőjük mögött hatalmas lyuk van, mert a harmadik Stephen Ocon 1,1 másodperccel volt lemaradva, néhány századmásodperccel lassabban a negyedik helyen Alex Albon. Ötödik Lewis Hamilton kisebb technikai problémák után lemaradt 1,3 másodperc, de elérte idejét kemény gumik.

A mai első szabadedzésen Abu Dhabiban Valtteri Bottas lett a második.

A világbajnok után mindkét versenyző a hatodik és a hetedik helyet szerezte meg Racing Point, hol volt Lance séta egy tizeddel gyorsabb, mint Sergio Pereza. Mögöttük két csapatot találunk Alfa Tauri, hol volt Daniil Kvyat mint a nyolcadik gyorsabb, mint Pierre Gaslya a kilencedik helyen. Az első tízet egy veterán tölti be Kimi Raikkönen az Alfa Romeótól.

A tizenegyedik helytől kezdve a versenyzőket a következőképpen rangsorolták: Szereplők: Carlos Sainz, Charles Leclerc, Lando Norris, Sebastian Vettel, Robert Kubica, George Russell, Nicholas Latifi, Mick Schumacher in Pietro fittipaldi.

Esteban Ocon, a mai első szabadedzés harmadik játékosa több mint egy másodperccel lemaradt.

mérnöki

sergio perez az edzés megkezdése előtt már rossz lelkiismeretet kapott a verseny szenzációs győztese miatt VN Sakhir Bahrein első hétvégéjén motorhiba után sokan felváltották motor alkatrészei, ezért a semmiből kezdi a vasárnapi versenyt. Ugyanez vonatkozik Kevin Magnussen a Haas-nál.

Lewis Hamilton visszatérése versenyautójához fékproblémákkal kezdődött.

Mivel az első edzés nem annyira reprezentatív, sok csapat az adatgyűjtésre koncentrált. Különösen a Ferrari kifejezetten ezzel a dologgal foglalkoztak. Sebastian Vettel in Charles Leclerc az edzés elején különleges színnel haladtak diffúzor, egy hatalmas mérőeszköz a versenyautó hátulján.

Trail események

Daniel Ricciard számára az első edzés csak három forduló után ért véget.

Visszatérés Lewis Hamilton nem a tervek szerint haladt. Még ha versenyző is Mercedes nincs féknyomás, a rendszer nyomást adott a fékekben. Ennek eredményeként az autó folyamatosan lassult, és a fékek túlmelegedtek. Az udvarról érkező szerelők fele a garázsban is javításra érkezett Valtteria Bottas. A világbajnok csak az edzés második felében térhetett vissza a pályára.

Alex Albon az egyetlen "művészi hozzájárulásról" gondoskodott forgatásával.

Daniel Ricciardo a verseny utolsó hétvégéjén kellett Renault parkoljon csak három kör után a pálya szélén. A mérnökök meghatározták a hiba okát, és ez az üzemanyag nyomása volt. Mert ausztrál tehát a képzésnek vége volt.

A Ferrari az első edzést használta az adatok gyűjtésére.

Ő gondoskodott az egyetlen igazi eseményről a pályán Alex Albon. Versenyző Red Bulla, aki állandóan panaszkodott a nyomaték lyukaira, kanyarok közé került 12. és 13. pörgött, de folytathatta a vezetést.

Mick Schumacher miniszterelnök

Mick Schumacher hajtotta meg az első kilométereket a Haas csapatánál a Forma-1-es versenyhétvégén

Bajnok Formula 2 ebben a szezonban a premierjén vezetett a motorsport királyi osztályában 23 forduló, a leggyorsabb idővel 1: 41.235 perc, ami elég volt a 18. helyhez. Csináld Nicholas Latifi csak két tizedmásodperccel előzte meg.