MotoGP GP FRANCIAORSZÁG, péntek: Első edzés a MILLER-nek, amelyet a második mindkét francia jelöl

Jack Miller volt a Francia Nagydíj első szabadedzésének leggyorsabb versenyzője, Johann Zarco pedig a Le Mans-i versenyen a második szabadedzés leggyorsabb idejével örvendeztette meg a hazai szurkolókat, valamint Fabio Quartararo, aki csak 0.095 másodperccel maradt le honfitárs, még több örömet nyújtott.

Harmadik lett Quartararo csapattársa itt: Yamaha, Maverick Vinales, amely körülbelül három tizedmásodperccel maradt el a francia duótól. Csak a másodperc ezredrészét szerezte Paul Espargaro egy Hondán, és ötödik lett Franco Morbidelli.

A szilárd edzés reményt adottés Valentino Rossi, aki 0.922 másodperces hátránnyal állította be a kilencedik időt. Összegördültek előtte Miguel Oliveira a KTM-mel, Jack Miller, az első gyakorlat leggyorsabb versenyzője, és Marc Marquez, akik számára ez a harmadik versenyhétvége lesz kilenc hónapos távollét után.

Az edzés tizedik ideje a csapat versenyzője volt LCR Honda, Takaaki Nakagami, és a kombinált edzési idők skálája szerint a tíz között nincs vezető a MotoGP bajnokságban a pénteki edzés után Francesca Bagnaie, sem a jelenlegi világbajnok Joan Mir és csapattársa a Suzuki, Alexa Rins.

Az első edzés Jack Milleré volt

Versenyző Ducati elsőként tett kört a szárító pályára száraz pályás gumik, de csak erről a lépésről döntött 12 perc vége előtt. Őt követték más versenyzők, ami tömeget okozott a pályán.

ausztrál 1.481 másodperccel végzett az edzéssel a hazaiak előtt Johann Zarco a Ducati csapatában Íja harmadik pedig a jelenlegi világbajnok lett Joan Peace.

A leggyorsabb ötösben a gyári versenyzők befejezték az edzést Honda, Paul Espargaro in Marc Marquez, a hatodik hellyel azonban meglepett Lorenzo Savadori of Aprilio.

A versenyhétvége folytatására vonatkozó időjárás-előrejelzés arra mutat még több eső, amitől a versenyzők továbbjutnak az első három edzés megpróbálta beállítani a tíz leggyorsabb idő egyikét, ami gyorsabb selejtezőcsoportot eredményezett, és a kezdő helyeket biztosította az első tízben.

Válasz hozzáadása

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. * jelzi a kitöltendő mezőket

Hivatalos: AUSZTRIA két futammal, FRANCIAORSZÁG egy héttel korábban, TÖRÖKORSZÁG törölt