Miguel OLIVEIRA nyerte a CATALONIA Grand Prix versenyét

A portugál Miguel Oliveira (KTM) a Katalónia Nagydíj versenyének győztese, amelyet Johann Zarco (Pramac Ducati) és Jack Miller (Ducati) is dobogón végzett.

fabio quartararo, aki az utolsó körökkel versenyzett kigombolt védőruha mellvédő nélkül pedig a célban a harmadik helyen végzett, de a pályáról való lehajtás miatt igen megbüntetik három másodperces felárral, és le kellett mondania a helyéről Egy ausztrál.

KTM, aki a szezon elején nem kapta el a megfelelő formát, egyértelműen visszatér az első helyekért folytatott küzdelemhez Oliveira az előző versenyen a második helyet szerezte meg, amelyet most Katalónia győzelme követ. portugál van Barcelona lenyűgözte a motorozás szerelmeseit. Sokat mutatott érett vezetés, visszavetette a riválisok támadásait, közben egy ideig Negyedévenként taktikailag is lemondott az élről, de visszatért az első helyre.

Az utolsó körök leginkább őt fenyegették Johann zarco félgyárban Hajolj meg Ducati előtt, aki csak 175 ezredmásodperccel volt lemaradva a célvonalon, és az összesített rangsor vezetője is csatlakozott a dobogóért folyó küzdelemhez a verseny vége felé, fabio quartararo, de végül dobogó nélkül maradt az említett büntetés miatt, és a menet során sok meglepetést okozott a nézőkben, mivel elénekelte az overallt és eldobta a műanyag mellvédőt.

A nap legszokatlanabb jelenetét Fabio Quartararo szolgáltatta, aki vezetés közben levette az overallját és leszedte mellvédőjét.

Marc Marquez a versenyt a nyolcadik körben fejezte be, amikor a kanyarban elesett. 10. A spanyol számára ez a harmadik egymást követő lemondás a szezonban. Hasonló volt Valentin Rossi, amelyért a verseny kilenc körrel később ért véget, és még a helyiek, a testvérek sem fejezték be a versenyt Pólus in Aleix Espargaro.

A szezonban először a lelátón is gyülekezhettek rajongók, a helyi hatóságok engedélyezték a belépést 24 ezer rajongó motorozás, ami egyébként kb ötödik a versenypálya kapacitása.
A szezon hét futama után a büntetés ellenére megőrizte az összesített vezetést Negyedévenként, akinek most 118 pontja van, a második zarco 101-el. Molnár a 90-gyel a harmadik, Bagnaia negyedik pedig 88-mal.