YAMAMOTO a Hondáról a VERSTAPPNA futásáról: Versenybaleset volt

Masashi Yamamoto úgy véli, hogy Verstappn és Hamilton ütközése versenybaleset volt, de a japánok szerint Hamiltonnak okosabban kellett volna kezelnie a helyzetet.

Masashi Yamamoto, Műszaki igazgató Honda, a portál volt AS-Web első körben kikérte véleményét az esetről Nagy-Britannia Nagydíja, amiről annyit beszélnek.

"Azt hiszem, ez egy versenybaleset volt, mert mindkét versenyző egymás után volt az előző kanyarokban, de a másik versenyző hétszeres világbajnok," így japán. A csapattal Red Bull nagyon dühösek voltak a versenyen Hamilton. És hogy volt Helmut Marko, Főtanácsadó Red Bulla, válaszolt a lemondásra Verstappna? "Amikor megtörtént, Mark mellett álltam, ez volt az első kör a rajt után, így mindenki megdöbbent. A verseny az első körben véget ért," így Yamamoto.

Yamamoto, a Honda sportigazgatója úgy véli, hogy Verstappn és Hamilton ütközése versenybaleset volt, és a britnek hétszeres bajnokként kellett volna jobban teljesítenie.

Baleset Max Verstappna je Lewis Hamilton a silverstone-i verseny után lehetővé tette a győzelmet és a hódítást 25 pont az idei bajnokságban. A különbség a két címre pályázó között mindenkire csökkent nyolc pont. Hamiltonnak most van 177és holland vetélytársa 185 - a szezon tíz futama után.