DAKAR 2022, 1. szakasz: Domináns AL-ATTIYAH és problémák az AUDI-val

Az idei Dakar-rali első szakaszát Nasser Al-Attiyah (Toyota) nyerte Sebastien Loeb (BRX Hunter) és Martin Prokop (Ford Raptor Orlen) előtt.

Már az idei év első szakasza Dakar minden versenyt felszolgált, amit ez az állóképességi rally tesz. A kedvencek közül sokan nehezen tudtak eligazodni, de ismét ő bírta a legjobban a nehéz körülményeket Nasszer Al-Attiyah, amely a prológ utáni első szakaszt is megnyerte.

Sokkal rosszabb lett Dakar a tavalyi győztesnek indult Stephan Peterhansel, akinek már esélye sincs együtt nyerni, ugyanis tengelytörés miatt több órás lemaradást halmozott fel. Színpad a város körül Jégeső 514 kilométer hosszú volt, ebből 333 kilométeres szakaszon mértek időt a szervezők.

Akárcsak a motorosoknál, az autósoknál is nagy szerepe volt navigáció, amellyel sokaknak volt jó néhány problémájuk. Mechanikai hiba miatt a legrövidebb végét húzta Stephane Peterhansel, és semmi sem volt jobb a csapattársainak, ahogy van Matthias Ekström Al-Attiyah vezető mögött, másfél órával lemaradva, Carlos Sainz és még fél órát.

Miután már említettem Katar az első szakaszt is jól bírta Sebastien Loeb, aki bő tizenkét perccel maradt el a nap győztesétől, és élt a lehetőséggel, hogy kiessen a kedvencek közül Martin Prokop, amely a harmadik helyen végzett.

A rally résztvevőinek rengeteg navigációs problémája volt az első szakaszon.

A motorosok között ismét ő volt a leggyorsabb ausztrál Daniel Sanders (GázGáz), előtte Pablo Quintanillo (Honda) be Matthias Walkner (KTM). Simon Marčič osztályos 77. helyen zárta a nehéz első szakaszt Eredeti: Motul a 14. helyen áll.

A kamionsofőrök között a tegnapihoz hasonló maradt a helyzet, hiszen a csapat orosz legénységei végeztek az első négy helyen. Kamaz-Mester.