in ,

SPANYOLORSZÁG GP, minősítések: LECLERC az első rajthelyről, VERSTAPPEN hibával

Igazi drámát láthattunk a Barcelonában zajló Spanyol Nagydíj selejtezőjében, hiszen Leclerc megpördült a célban, Max Verstappennek pedig korán meg kellett szakítania az utolsó gyors körét.

A selejtező harmadik részében egy piruett ellenére Charles Leclerc megszerezte a pole pozíciót. - Fotó: HB Press

Charles Leclerc a selejtező harmadik részében a piruett ellenére sikerült a helyére tenni a dolgokat és a selejtezőben a versenyre. Spanyol háziorvos hozza a legjobb kiindulási pozíciót. A Monacan is kihasználta legnagyobb riválisa problémáit Max Verstappna, akinek technikai problémák miatt fel kellett függesztenie utolsó támadását.

Za Leclerc terepe elég volt a végén 1: 18.750 perc, ami 323 ezredmásodperccel volt gyorsabb a hollandnál, és lemaradt Carlos Sainz.

Q1 – Az Aston Martin és Fernando Alonso munkanapjának vége

Mindkét versenycsapat birtokában Aston Martin a minősítések első részében a közönség hazai kedvencének is búcsúznia kellett Fernando Alonso, aki a kvalifikáció első részének 17. idejét érte el. Alonso utolsó gyors próbálkozása elején a hátába akart kapaszkodni Norris földjehogy kihasználja a szellőt, de hamarosan benne találta magát "Piszkos levegő" és befejezte a kísérletét.

Az utolsó próbálkozással sikerült kilépnie a kieső zónából Schumacher, aki a 11. helyen landolt, és a csapat mindkét versenyzője számára véget ért a kvalifikáció. Williams.

Q2 – Schumacher pályafutása során először jutott Q3-ba

német egyébként elég szerencsés volt, ahogy volt Lando Norris gyorsabb nála, de a leggyorsabb idejét levágták a pálya szélén való áthajtás miatt. Ők is kiestek Ocon, Tsunoda, Gasly in Zhou. A legjobb idő a végén jött el Verstappen előtt Sainz.

Q3 – Verstappn-fiókok, amelyeket a DRS keresztezett

Az első néhány próbálkozás után az volt Holland leggyorsabb, pred Sainz in Perez. Charles Leclerc megpördült a pályán, és már az első próbálkozás után kifutott az időből. Mindkét Mercedes a negyedik és az ötödik helyen landoltak, és versenyképesebbnek tűntek, mint tizennégy nappal ezelőtt Miami.

Mick Schumacher a Q3-ban debütált pályafutásában, holnap pedig a tizedik helyről indul. - Fotó: HB Press

A másodikban van Leclerc ellenállt a nyomásnak és beállította a nap leggyorsabb időpontját, Verstappen azonban motorproblémákról számolt be a boxban, amiről később kiderült, hogy a DRS rendszerrel van a baj. A harmadik helyen végzett sainz, előtte Russell, Perez in Hamilton.

Eredmények - Spanyol GP, minősítések:

Válasz hozzáadása

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. * jelzi a kitöltendő mezőket

A MIAMI ragaszkodik a MÁJUSI versenyhez, ami nagy szakadékot teremt az amerikai versenyek között

Charles LECLERC: A KÉPESÍTÉSEK nagyon nehézek számomra