Formula-1 csillagok: Unalom a volán mögött?

Az utolsó versenyek sok feszültséget kínáltak a nézők számára. De mennyire voltak kimerítőek a Forma-1 sztárjai számára? A volt versenyző, Olivier Panis feltételezi, hogy a modern versenyautó volánja mögött igen igen unalmas.

Az a kérdés, mennyire feszült és kimerítő egy modern versenyautó vezetése Formula 1, sok rajongót és szakembert foglalkoztat. A mérnökök és a csapatstratégák számos segítése és támogatása egyszer egy kihívást jelentő feladattá tette a mai versenyzők számára összehasonlíthatóan könnyű feladatot. Bár az elhunyt megjegyzése Nikija Lauda nem megfelelő, de ma bizonyos irónia mellett valóban azt mondhatnánk, hogy ezeket a versenyautókat bármely majom vezetheti.

A Formula 1 modern korának modern pilótafülkéje

Különösen a régi időkhöz képest, amikor a versenyzőket többnyire saját képességeikre és tudásukra bízták, a mai sztárok ezt megtették Nagydíj a sport sokkal többet segített és természetesen a támogatás. Itt azonban "védekezésként" meg kell említeni, hogy a versenyautók is sokkal összetettebbé váltak. A Olivier Panis, egykori versenyző Formula 1, semmit sem akar hallani róla. Szenzációs verseny győztese Monaco évek 1996, összesen 1994 futamot hajtott végre 2004 és 157 között, ebből öt dobogón végzett. A monacói győzelem maradt az egyetlen karrierje során.

Olivier Panis szenzációs győzelme 1996-ban Monte Carlóban

Ma 52 éves Francia - i kollégákkal beszélgetve Auto Hebdo érzelmileg emlékeztetett aktív idejére, amelyet mágikusnak mondott:Különösen 2002 és 2004 között egyszerűen dicsőséges volt. A versenyautók teljesítménye egyszerűen őrült volt. Friss gumikkal mentél a pályára, és csak 40 kilogramm üzemanyagot töltöttél a tartályba, majd visszatértél a boxba, hogy friss gumikat és 40 kilogramm üzemanyagot szerezz. Az első körtől az utolsó körig igazi kihívás volt és varázslatos."

De azóta sok minden megváltozott - mutat rá Francia és magyarázza el: "Nézem a versenyzéseket, mert ez csak az életem része, de a sport nagyon megváltozott. Szeretem a kvalifikációt, mert hiszem, hogy látjuk, milyen őrültek ezek a versenyautók. De versenyezni? Ezek nyolc másodpercre vannak a legjobb kvalifikációs időtől, és a mérnökök irányítják a verseny menetét."

A versenyzőket manapság szó szerint távolról irányítják mérnökök és stratégák

"Vigyázzon a gumiabroncs hőmérsékletére, a fékekre és a motorra - ennek nagyon unalmasnak kell lennie a versenyző számára,"feltételezés Pániszaki azt állítja:Biztos vagyok benne, hogy a versenyzők 90 százaléka kedvel engem, de ha egész életét azzal tölti, hogy bekerüljön a Forma-1-be, és akkor megkapja az esélyét, akkor csak meg kell tennie, amit csak lehet,- tette hozzá Panis.

Bizonyos mértékig csak egyet tudunk érteni vele, mert hol vannak azok az idők, amikor van Mika Hakkinen a rendkívüli melegben zajló verseny után alig mászott ki a pilótafülkéből, amikor a dobogó első hármasa kimerültnek látszott, mint az egész nap árkokat ásó építőmunkások. Ma ez nem így van, a versenyzők egyáltalán nem mutatják a fáradtságot vagy a kimerültséget, a teszteken pedig könnyedén meg tudnak hajtani két vagy három futamot egy nap alatt.

Toto Wolff: A pénteki edzésnek maradnia kell

Daniel Ricciardo: Mi történik Gaslyval?