Mexikóváros: Versenypálya az aztékok városában

2015-ben a Forma-1 visszatért Mexikóba. Több mint 20 éves szünet után ismét megrendezik a Mexikói Nagydíjat a legendás Autodromo Hermanos Rodrigues pályán a fővárosban, Mexikóvárosban.

Autodromo Hermanos Rodriguez

Lóversenypálya Autodromo Hermanos Rodriguez volt versenyzőkről, testvérekről kapta a nevét Ricardo in Pedro Rodriguez. Éveken át 1959 a tula kibontakozott első autóverseny. Az utolsó verseny Formula 1 de évekig elhajtott 1992 és megkapta Nigel Mansell Williamsével. De ez nem azt jelentette, hogy a nyomvonal álló volt, hanem arra használták más versenysorozat, különösen népszerű az USA-ban Kosár sorozat. Ezen kívül a versenypálya területén is zajlottak nagy aggodalmak világhírű zenészek, mint pl Pink Floyd, Madonna in Rolling Stones.

Azok a rajongók, akik igazi show-t rendeznek karnevál formájában, lelkesen elfogadták a Forma-1 visszatérését a versenynaptárba, amely 2015 óta mindig a szezon legjobb versenye volt.

A versenypálya teljes volt felújított. Összegű beruházás 60 millió dollár Autodromot készített az egyikhez a legmodernebb versenypályák a világon és a második leggyorsabb pálya Formula-1 naptár - utána Monza természetesen. 2015 nagy lépés következett, Mexikó újra megjelent a motorsport királyi osztályának térképe. Állítólag ez történt megegyezéshogy a versenyt legalább ötször, azaz évre rendezik 2020.

Forma-1-es pálya Mexikóvárosban

Egyértelműen a legnagyobb különlegesség ennek a versenypályának az az oka, hogy a pálya vezet a stadionon keresztül a Baseballhoz. A lelátók itt nagyon vonzó hely a nézők számára, akik szorosan figyelemmel kísérhetik a versenyzőket lassú munkájuk során ebben a lassú részben. Egyébként tovább versenynap a zsúfolásig megtelt lelátókon összegyűlik 125.000 néző érkezik a mérkőzésre, amelyek egyedi hátteret nyújtanak. Körökre vannak felosztva 17 fordulat, ahol a legnagyobb figyelmet a névvel ellátott hosszú kanyarra fordítják Peraltada.

A pálya legnagyobb vonzereje mindenképpen a Baseball Stadion területe, ahol a nézők megfigyelhetik a versenyzőket munkájuk során.

Mexikó fővárosa, Mexikó város, majdnem rajta fekszik 2.300 méterrel a tengerszint felett. A vékonyabb levegő természetesen hatással van rá érzékeny aerodinamika Forma-1-es versenyautók, ráadásul a modernekre is kihathatnak hibrid hajtásláncok - Mindez természetesen a mérnököket és a felelős csapatokat helyezi alá további kihívás.

Lelkesedés a Forma-1 iránt Mexikóban

2011-ben Peter Sauber Perezzel és mexikói szponzorokkal valóságos lelkesedést okozott a mexikói Forma-1 iránt.

Peter Sauber Mexikóban nem ismert nevet, de éveket 2011 svájci tulajdonosa a Forma-1 v-nek Mexikó kiváltotta a törvényt a motorsport iránti lelkesedés robbanása. Hosszú távozás után fő szponzor, sokáig úgy tűnt, hogy a csapat csak élni fog. Új szponzort kellett találni. Belépett Carlos Slim, akit akkor a leggazdagabb földi embernek tartottak, és így hozta a csapatot a szükségeshez pénzügyi erősítés. Versenyautókon Sauber megjelentek a Mexikói Távközlési Társaság logói Telmex, ezen kívül a csapatba az akkor 21 éves mexikói tehetség is beletartozott sergio perez. Kétségkívül kijelenthetjük, hogy a Forma-1 lett nemzeti ügy és bizonyos módon Sauber lett Mexikói válogatott a motorsport királyi osztályának.

Sergio Perez “Checo” - mexikói versenyző

Sergio “Checo” Perez határozottan a mexikói autósport nemzeti hőse.

Guadalajarában született Sergio Perez a Sauber után csatlakozott a csapathoz Force-India (ma Racing Point). Új környezetbe is mentek vele Mexikói szponzorok. Az eufória továbbra is tart, az egész Mexikó transzban vanamikor a versenyük a pályára megy hős Checo Perez. Ennyi volt benne idő kérdésemikor lesz bekapcsolva Forma-1-es naptár a mexikói GP is újra megjelent. Po 23 év szünet, éves 2015 premierje Mexikó város ismét megtapasztalta a Forma-1-es futamot. Nico Rossberg idén csapatautóval Mercedes történelmi győzelmet biztosított a felújított pályán Autodromo Hermanos Rodriguez Mexikó fővárosában.

Bienvenido a México: A maják és az aztékok népe és földje

Sony RX0 II: A világ legkisebb és legkönnyebb prémium kamerája