JACKIE STEWART: Ma a FORMULA 1 versenyzői lényegesen többet kockáztathatnak, mint korábban

A verseny legendája, Sir Jackie Stewart rámutat, hogy a Forma-1 versenyzői ma már lényegesen többet kockáztathatnak, mint valaha. A háromszoros világbajnok úgy emlékszik, hogy a versenyzők napjainkban lényegesen kevesebbet engedtek meg maguknak.

Sok rajongó Formula 1 régóta panaszkodnak a modernségben való létére a motorsport királyi osztálya nincs több hős. Helyette múlt idő szereplői, aki minden versenyen életét kockáztatta, ma csak a karámban található PR robotok, amelynek minden élét csiszolták, mielőtt beléptek a Forma-1-be.

Valójában igen királyi autósport osztály sokáig ez már nem csak verseny, hanem nagy ügy, ezért a legtöbb versenyzőnek ragaszkodnia kell ehhez a nagy termelők magatartási szabályai. Aki nem tartja be magát, azt gyorsan túl bonyolultnak titulálják, és az is lesz nehéz helyet találni remek csapatban. De egy Forma-1-es veterán szerint Jackie Stewart bizonyos szabadságokat azonban nem korlátoztak, ami skót magyarázta a podcast F1 Nemzet a hivatalos honlapon Formula1.com. A pályán a mai versenyzők többet engedhetnek meg maguknak, mint az aktív versenyidejében.

A háromszoros világbajnok úgy véli, hogy a versenyzők manapság a nagyobb biztonság miatt sokkal nagyobb kockázatot merenek vállalni, mint ami az aktív verseny ideje alatt történt - Fotó: HB Press

"Ma több ütközésünk van az első kanyarban, mint akkor. Az emberek olyan szabadságjogokat használnak, amelyek nálunk nem voltak. Egyszerűen nem engedhettük meg magunknak. De a mai versenyzők kockáztatnak, mert tudják, hogy a Forma-1 ma sokkal biztonságosabb,"Elmagyarázta Stewart. "Akkor nem volt lehetséges,"Nekem skót és ugyanabban a leheletben hozzáteszi: "A versenyautók sebezhetőbbek voltak, sőt a pilótafülkék sem voltak olyan robusztusak, mint manapság."Ennek során a volt világbajnok az akkori csapattársai közötti összecsapáshoz kapcsolódik Lewis Hamilton in Szép Rosberg a versenyen v Spanyolország 2016-ban. Az ezüst nyilpár a kezdés után azonnal túl közel találta magát.

Stewart összefüggésbe hozta Hamilton és Rosberg ütközését a 2016-os Grand Prix versenyen, túlzott pályakockázat mellett.

"Úgy gondolom, hogy ez valószínűleg a legrosszabb eset volt, mivel részben a pálya elől elszakadtak, amikor közvetlenül a rajt után összeütköztek. Az én időmben ez nem lett volna lehetséges. Ha valaki a pályán rosszul viselkedett, akkor a következő versenyen a GPDA versenyzői szövetség előtt foglalkoztak azzal a versenyzővel, és megrovást kaptak, amiért nem engedheti meg magának újra. Akkoriban ezt sokkal szigorúbban büntették,"Magyarázza Stewart.

Agag: Egy közös FORMULA E és DTM versenyhétvége?

Ciao Maranello: A SEBASTIAN VETTEL a 2020-as szezon vége után távozik a FERRARI-ból