BERNIE ECCLESTON védelmében volt pártfogolt

Ecclestone rasszizmussal kapcsolatos kijelentései körüli vitában volt pártfogoltja megvédte magát. Ez Willy T. Ribbs, az első fekete Forma-1-es versenyző.

Nyilatkozatok körüli vitában Bernie Ecclestonde a rasszizmus szempontjából az angol egy korábbi pártfogolt támogatását kapta. William Theodore Ribbs ő volt az első fekete versenyző Formula 1. És egyenesen ecclestone, aki most a keresztre szegeződik, esélyt kínált az amerikainak, hogy elkezdhesse karrierjét az autósportban.

Mivel 89 éves évek 1986 elkötelezett a csapata iránt brabham fiatal versenyzőt hoz az Egyesült Államokból. „Bernie be akart ülni az autóba, el akart vinni a Forma-1-be,"Nak-nek CNN mondott Bordák. Így van ez ma is 65 éves v Estoril tesztre jött Formula 1 és így első fekete versenyzőként lépett be a Forma-1 történetébe, de a versenyen sem sikerült versenyeznie.

Ecclestone rengeteg port hozott a rasszizmussal kapcsolatos közelmúltbeli kijelentéseivel, most Willy T. Ribbs, a Forma-1 első fekete versenyzője állt a védelmére - Fotó: HB Press

Szavakban Bordák, neki muszáj volt ecclestone majd a befektetők érdekei elé helyezze. „Abban az időben szponzorai voltak Olaszországból, akik olasz versenyzőket akartak látni a csapatban,”Emlékeztet a sorozat egykori versenyzőjére IndyCar. Évszakban 1987 abban az időben a csapatban vannak Ecclestona, aki név alatt versenyzett a Forma-1-es bajnokságban Motorverseny fejlesztések, kizárólag olasz versenyzők vezetik Andrea de Cesaris, Stefano Modena in Riccardo Patrese.

Ecclestone volt az, aki 1986-ban kiállt a Ribbs mellett, hogy át tudjon menni csapatánál a Forma-1-es autóteszten, bár olasz szponzorai ezt kifogásolták.

Bordák ma is hálás Eccleston törekvésére. „A célom a Forma-1 volt, és Bernie Ecclestone egyértelmű üzenetet adott azzal, hogy elsőként helyezett be fekete versenyzőt a Forma-1-es versenyautóba." Egyébként is, Amerikai egy régóta főnöknek Formula 1 csak nagy tiszteletet művel. „Nem tudom, létezik-e egyáltalán a Forma-1 Bernie Eccleston nélkül."

Prodrive a RALLY DAKAR új projektjével

CYRIL ABITEBOUL: Ha a csapatban valaki megfertõzõdik, akkor nem fogunk versenyezni