2. KÉPZÉS: SCHUMACHER a főverseny győzelmével csak 3 ponttal maradt el SHWARTZMAN mögött

Mick Schumacher megszerezte a szezon első és második győzelmét a Forma-2-ben, csatlakozva a címért folyó küzdelemhez.

callum ilot ő vezette a versenyt, de katasztrofálisan megállt a bokszokban, amelyek során ő kikapcsolta a kocsit, teljesen a farkára dobta. A brit nagyszerű munkát végzett, és célba ért hatodik hely, míg fő riválisa a címharcban, Robert Shwartzman, a rajt 15. helyéről végül elérte a kilencedik helyet.

Schwartzman in Ilott most 134 pontjuk van, Mick Schumacher de a gallérnál fújja őket 131 ponttal. Yuki tsunoda, aki 123 ponttal negyedik, korántsem írják le a címharcból.

Már az elején volt Mick Schumacher sikerült a selejtező tegnapi bemutatójára vásárolni - a hetedik hely látványos rajtjával az első kanyarban sikerült betörnie a második helyre. Ilott megtartotta a vezetést, Lundgaard áttört a harmadik helyre, Tsunoda in Kapzsi azonban két-két helyet veszítettek.

Az ötödik kör végén édesem vagyunk Lundgaard, Tsunodo in Ghiotto fantasztikus triót látott a harmadik helyért. A harc az elején kezdődött Parabolikák, de mindhárom párhuzamos futásával ért véget az első fordulóig, amelyben van Kapzsi elvesztette az autó irányítását és alig kerülte a kapcsolatot a többiekkel. Az olasznak meg kellett rövidítenie a sikánt és vissza kellett térnie a pályára Nissany, Lundgaard in Tsunoda de elöl maradtak.

A verseny legfontosabb pillanata a 12. körben történt - Ilott belépett a gödrökbe, és ott elindult a kocsija. A csapat megpróbálta újraindítani autóját, és a brit visszatért az élről az utolsó előtti helyre. Schumacher valamivel később a boxba hajtott, simán tette a dolgokat és tiszta győzelmi helyzete volt a verseny hátralévő részében. Az első kanyarban komoly harcba keveredtek Nissan in labirintus, Mazepin belülről próbált támadni, majd a második részben megsikáltatta Izraeli a homokba tolta. A 15. fordulóban az utolsó vezetőt a boxba hajtotta, Luca Ghiotto.

Schumacher végül nyert, az utolsó pillanatban a nyolcadik helyre tört át Dan Ticktum, ami tovább bonyolította a helyzetet Robert Shwartzman számára. Az orosz, mint már említettük, a kilencedik helyen végzett.

Valentino ROSSI: Javítani kell a SÁRGA FLAGOK láthatóságát