in ,

Mick SCHUMACHER egy Fioranban tesztelt egy VETTL Ferrari SF17H-val

A Forma-2-es bajnokság vezetője, Mick Schumacher a Fioran-i pályán tesztelt egy Ferrari SF71H-val, amellyel Sebastian Vettel két évvel ezelőtt a Forma-1-es második helyezett lett.

Tagok számára Ferrari Pilóta Akadémia nagyon izgalmas nap. Mick Schumacher, Callum Ilott in Robert Shwartzman ben a Ferrari pályáján vannak Fioran lehetősége volt versenyautó volánja mögé ülni Ferrari SF71H, akivel a 2018-as szezonban van Sebastian Vettel a bajnokságban csak Lewis Hamilton.

A Fioran teszt része a felkészülésnek a pénteki edzéseken tartott feladataikra Nürburgring és a pályán yas marina. Mick Schumacher első tanfolyamán (október 9-én) így lesz Eiffel Nagydíj a Nürburgringen egy Alfa Romeo típusú személygépkocsival közlekedett. Míg Schumacher a svájci csapat olasz nevű versenyautójába ül, addig az angol callum ilot az edzés csapatkocsiban zajlott Haas. Petersburg Robert Shwartzman évi esélyt kap a bajnoki döntőn Abu Dhabi. Az orosz számára a sportigazgató szerint Ferrari, Laurent Mekies, egyelőre nem tudni, hogy hajt-e Alfo Rómeó de érte Haas.

A Ferrari junior tagjainak lehetősége volt az SF17H versenyautó volánja mögé ülni, amellyel Sebastian Vettel két évvel ezelőtt második lett a bajnokságban.

Za Schumacher in Ilotta A Fiorano nem a Forma-1 első érzése volt a gyakorlatban. Ilott tavaly vezetett Alfa Romeo versenyautó a Forma-1-es spanyol verseny után, Schumacher A tesztelés részeként azonban két napig tesztelt Bahrein. Egy nap egy Alfa Romeo versenyautóban ült, egy nap Ferrari. A másik oldalon van Schwartzman tegnap, 30. szeptember 2020-án, először megkóstolta, hogyan kell vezetni egy Forma-1-es autót.

A Ferrari szerelői számára Schumacher volt a legkevésbé igényes vásárló a teszt előkészítése során, mivel már tavaly is készen állt a teszteléshez. A tesztnapon az orosz lépett pályára elsőként, őt Callum Ilott követte, az utolsó pedig Mick Schumacher volt.

Mick Schumacher tesztelés után elmondta: „Nemrég apám Ferrari F2004-esét Mugellóban vezettem fenomenális atmoszférikus V10-es motorral. Természetesen egy olyan hibrid versenyautó, mint ez a két évvel ezelőtti Ferrari, egészen más. A 2004-es versenyautó érezhetően könnyebb és mozgékonyabb, a 2018-as szezon autója sokkal gyorsabb a gépen, és nagyobb lendületet generál. Ezenkívül lényegesen több olyan beállítással rendelkezünk a fiatalabb autó kormánykerékén, amely segíthet a vezetőnek. Azt hiszem, mindkét versenyautónak megvan a maga varázsa. De a modern autó megmutatja a sport hatalmas fejlődését az elektronika és az aerodinamika terén. ”

„Sokat tanultam ma a nürburgringi fellépésemhez. Megismertem a hibrid meghajtó egység eddig ismeretlen oldalait is. Jobban érzem magam egy modern versenyautó határain, ami fontos az Eiffel Nagydíjon tartott pénteki edzésen nyújtott teljesítményem szempontjából. Mehetnék a határig. Nagyon tiszta képem van arról, hogyan kell vezetni. Magabiztosságot ad az is, hogy a Nürburgringen edzek. Köszönöm ezt a lehetőséget. ”

Mick Schumacher lesz még egy esélye a Forma-1-es autó vezetésére, mégpedig a tesztelés fiatal járművezetők számára évi vb-döntő után Abu Dhabi.