Theo POURCHAIRE: A Forma-3 második helyezettje a Forma-2-ben debütál Bahreinben

A tizenhét éves Theo Pourchaire a Forma-2-es szezon utolsó négy futamán, Bahreinben másfél hónap múlva debütál.

Pokerszék a Sauber utódainak tagja (Sauber Junior Akadémia), egy csapat, amely egyébként néven versenyez az F1-ben Alfa Romeo, és mögötte egy rövid, de lenyűgöző karrier áll. Egyszemélyes bajnokságát 2018-ban hajtotta Francia Formula 4. Megnyerte e kategória junior bajnokságát, majd 2019-ben nyert Német ADAC F4 a fiatalember előtt Red Bulla, Dennis Hauger és a Ferrari reményei, Arthur Leclerc, öccs Charles Leclerc.

Idén debütált Forma-3 és ismét lenyűgözött - alig 16 év első győzelmét érte el, de a szezon végére ismét nyert, és a címért folytatott szoros csatában csak három ponttal maradt el az F3 bajnokától, Oscar Piastri.

Theo Pourchaire a trófeával, hogy megnyerje a Stájer Nagydíj második Formula-3-as versenyét Spielbergben.

„Örülünk, hogy egy ilyen rendkívül tehetséges fiatal pilóta számára megadhatjuk az első lépéseit a Formula 2-ben. Theo tehetsége tagadhatatlan. A rövid karrierje során elért siker önmagáért beszél. Izgatottan várjuk debütálását Bahreinben. A korábbi években sokszor bebizonyosodott, hogy gyorsan alkalmazkodni tud az új kategória követelményeihez. ” kiválasztott szavakkal beszélt a fiatal franciáról Thomas Strick, csapatfőnök H.W.A..

ALBON két versenyszámmal bizonyítja, hogy megérdemli a helyet RED BULLÉs a 2021-es szezonban