GP SAKHIRJA, fő verseny: A TSUNODA győzelme, SCHUMACHER megtartja az előnyt az ILOTT-val szemben

Idei harmadik győzelmével Yuki Tsunoda szuper engedélyt szerzett az F1-es indulásra. A háttérben zajlott a címharc.

Yuki tsunoda ebben a szezonban újabb győzelmet aratott, őt követte Guanyu-Zhou, amelynek lágy gumiabroncsok és annak ellenére is kiváló a befejezése öt másodperces büntetés a boxban való gyorshajtás miatt sikerült megtartani a második dobogót. Nikita mazepin nagy harc után van Felipe Drugovich a harmadik helyen végzett.

Az ötödik helyen zárta a versenyt Robert Schwartzman, callum ilot azonban a versenyt egy hellyel korábban fejezte be Mick Schumacher, akinek a lágy gumiabroncsok kiváló megőrzésével sikerült a 7. helyre előrelépnie, és holnap van a legnagyobb esélye a cím megszerzésére, mivel a második rajtpozícióból indul. Jehan Daruvala, Dan Ticktum in Pedro Piquet a tizedik helyre kerültek.

Akárcsak a múlt hétvégén labirintus újra rosszul kezdett, de az első kanyarba belépve mégis megszerezte a vezetést a pálya belsejében. Tsunoda jól indult, de így is a harmadik helyre esett Schwartzman. A rajt legnagyobb vesztese az volt Christian Lundagaard, aki a 21. helyre esett vissza.

A rossz rajtpozíció ellenére Mick Schumachernek sikerült fenntartania az előnyt Callum Ilottal szemben a holnapi sprintverseny előtt, amely a Forma-2 bajnokát adja.

A legnagyobb ütközetet az oszlop közepén láttuk, mégpedig között Deletraz, Szo, Boschung, Alesi in Schumacher, amely majdnem ütközött a gépen a sz. 3. Később az volt Tsunoda korábban sikerült áttörnie Schwartzman, akinek a 13. fordulóban sikerült betörnie a második helyre, míg Jegy megelőzte Ilotta, aki a kilencedik helyre esett vissza. Egy fordulóval később ő is csatlakozott a harcért a pontokért vezető a bajnokságban.

A 15. fordulóban a vezetők megállásokkal kezdtek a boxban. Az elsők között voltak Daruvala, Mazepin in Schwartzmann. Schumacher a 16. fordulóban megelőzött egy másikat Armstrong és közvetlenül mögötte találta magát Alsó. A brit küzdeni kezdett a gumikkal, és a boxba ment, hogy megszerezze a kemény keverék abroncsait, amelyeken a német elindult.

Mazepin, Tsunoda in Schwartzmann a gumiabroncsok cseréje után a dobogó megosztottságáért küzdöttek. japán elöl találta magát oroszok, de hamarosan mindkettőjük mögé került a gumiabroncsok fűtésével kapcsolatos problémák miatt. Bár az Ilott megszabadult a puha gumiabroncsoktól, egy ideig elakadt Jehanom Daruvalo, de a verseny közepén mégis sikerült előbbre jutnia.

Schumacher bekerült a bokszba a 30. körben, és a leglágyabb gumikat vette át, és a 13. helyen tért vissza a pályára Dan Ticktum. Tsunoda végül megtalálta a megfelelő tempót és teljesen közel került Schwartzman és sikerült eljutnia a második helyre. Négy körrel hátrébb nagy küzdelmet láttunk a győzelemért. Tsunoda közeledett Mazepin és egy jó orosz út ellenére a rajt-cél síkot is megelőzte. Ha ez labirintus belépett az első kanyarba, kerekei blokkolva voltak, így esélyt kaptak Zhou in Drugovich, amely megelőzte a csapat leendő pilótáját Haas.

orosz nem adta fel, és az utolsó előtti fordulóban sikerült megelőznie brazil. Drugovich DRS állt rendelkezésére, és megpróbált visszatérni a harmadik helyre, de labirintus ismét megmutatta fogait és a rajt-cél síkon megszorította a brazilt egészen a gödröket és a pályát elválasztó falig. Kicsit később Drugovich lehajtott a pályáról, és végül elvesztette a küzdelmet a harmadik helyért. Schumacher az utolsó körben megelőzte Ajándék volt és mindössze két másodperc hátránnyal a hetedik helyen fejezte be a versenyt Alsó.

A holnapi korunk 12.30-kor kezdődő sprintversenye új Forma-2-es bajnokot hoz nekünk. A második helyről rajtoló Schumacher 14 pont előnnyel rendelkezik a harmadik helyről rajtoló Ilotttal szemben.

A Prema csapat számára a Formula 2 új csapatbajnoka. Mick Schumacher és Robert Schwartzman az első helyen 382 pontot szerzett. a második helyen az UNI-Virtuosi áll 342,5 ponttal, a harmadik Hitech Nagydíj 28-tal. Ezt követi Carlin (241) és az ART Grand Prix (201).