WRC: Sebastien OGIER HETEDIK alkalommal nyerte meg a világbajnokságot

Sebastien Ogier (Toyota) új babérot szerzett azzal, hogy megnyerte a szezon utolsó monzai versenyét.

Francia ban már összesen hét világbajnoki címe van WRC bajnokság. Az első hat címet 2013 és 2018 között nyerte el. Közülük négyet ő nyert Volkswagen, két s Ford.

Az idei címért folyó küzdelem szombaton dőlt el. Abban az időben Ogier csapattársa walesi volt Elfyn Evans, a világbajnokság vezetője az utolsó rallyig hibázott, és hóviharban lecsúszott az útról, így Ogier szabad út a címig.

Gyakorlatilag csak a célig kellett vezetnie, mivel az egyetlen megmaradt versenyző az észt volt Ott Tänak (Hyundai), a tavalyi bajnok, tisztán elméleti lehetőségekkel, csak akkor lenne sikeres, ha megnyeri a ralit, megkapja az utolsót "erőszak„Ugyanakkor Ogier-t pontok nélkül kell hagyni.

Már pénteken egy hiba és technikai problémák után a belga is kiesett a címharcból Thierry Neuville (Hyundai), ami korábban volt nagygyűlés Monzában harmadik a bajnoki pontozásban. A végén van Ogier a versenyen elért győzelemmel megerősítette a címet, amely már a 49. egyéni siker a karrierje legmagasabb szintjén. Monzában második lett Ott Tanak (+ 13,9) és a harmadik spanyol Dani Sordo (Hyundai; + 15,3).

George RUSSELL: Fáj, mert kétszer veszítettem egy versenyt

A MERCEDES 20.000 XNUMX eurót szabott ki bírságra, a LECLERC három helyet veszített el