BINOTTO: Több ILOTTA szereplés a szabadedzéseken ebben az évben

Callum Ilott a 2021-es szezonra nem kapott helyet a Forma-1-ben, de Mattie Binotta szerint a fiatalember várhatóan a pénteki szabadedzéseken vesz részt.

callum ilot

callum ilot ellen Mick Schumacher nem húzott rövidebb véget csak a bajnokságban Formula 2, ahol a brit elnyerte a második helyezett címet. A v beírás szempontjából is Forma-1 rokkant volt.

Tehát muszáj volt Ilott kielégíteni a szereppel tesztversenyző Ferrari, de Mátyás Binotto, a maranellói csapatfőnök lehetővé teszi számára, hogy versenyzőként fejlődjön a pénteki szabadedzés részeként. „Van Mick Haasban, ahol megkezdi a Forma-1-es tapasztalatait, de vannak olyan fiatal Forma-2-es versenyzőink is, mint Robert Shwartzman. És akkor ott van Callum Ilott, aki tesztversenyzőnk lesz, aki egy szimulátorban dolgozik és ingyenes edzéseket végez.„Nagy valószínűséggel partnercsapatokban fogja megtenni Haas ali Alfa Romeo. Mint az ügyben Mick Schumacher, is Ilott tavaly alatt Eifel Nagydíj szabadedzésen teljesítmény nélkül maradt.

Calltie Ilott, aki nemrég ült egy 71-as Ferrari SF2018H versenyautó volánja mögött Fioranban, Mattie Binotta szerint várhatóan idén néhány szabadedzésen versenyez.

Így hát leült a volán mögé Alfa Romeo a fiatal versenyzők tesztjén c Abu Dhabi, és nemrég körbe is hajtott 50 forduló kétéves versenyautóban Ferrari SF71H házi pályán Fioran. Szavakban Ilotta ez volt a tökéletes felkészülés az idei életére, a csapat hivatalos tesztversenyzőjeként Scuderia Ferrari. "Nagyszerű érzés és nagy élmény volt, hogy újra igazi versenyautóba ülhettem. Jó volt az év kezdete, hogy egy kicsit több tapasztalatot szereztem a csapattal és jobban megértsem a Forma-1 munkakörnyezetét, hogy a téli tesztekig elmerülhessek a Forma-1 e Ferrari világában,- Örül Ilott új feladatok.

A hírhedt RICH ENERGY valóban visszatér a FORMULA 1-re?

Az ENVISION VIRGIN RACING kétüléses versenyautót fejleszt a FORMULA E szellemében