Hivatalos: Alex ALBON helyettesíti RUSSELL -t a WILLIAMS -nál, Nicholas LATIFI marad

Alex Albon visszatér a Forma -1 rajtvonalához a Williams csapatában. A védőnő Red Bullhanem a szezon végén a Mercedeshez távozó George Russell helyére lép.

Fotó: HB Press

Williams sok versenyző közül választhatott, de végül ő döntött Thai. Szintén Miklós Latifi, aki második szezonját játssza a csapatban, megtartja helyét annak ellenére, hogy feltételezések indulhatnak.

albon eddig kiemelkedő karriert futott be a motorsportban. Fiatalon felvették a programba Red Bullade amikor anyját börtönbe küldték, az övé volt forma a pályán romlott. albon hamarosan kizárták a programból, de folytatódik Thaiföld támogatást talált a versenyzői karrier folytatásához.

A harmadik hely után Forma-2, hirtelen újra felhívott Helmut Markoszezonra 2019 versenyautóba ültették Toro Rossa, a mai AlphaTauri előző csapata. albon jó hat hónapja versenyzett ebben a csapatban, és a nyári szünet után az első csapatban van Red Bull lecserélték Pierre Gaslya. És ez a felelősök lépése túl gyorsnak bizonyult, és másfél év erőfeszítés után Max Verstappn elvesztette a helyét.

Szög helyett Gázos visszalépett egy másik csapatba Alfa Tauri, neki muszáj volt albon elégedett a tartalék versenyző szerepével Red Bulla és versenyez a sorozatban DTM, ahol egy versenyt nyert. Nyárra 2022 de azon voltak Red Bullu megpróbálta újra megtalálni állandó ülés a Forma -1 -ben, és végül sikerült nekik Williams, ahol, mint már említettük, csapattársa lesz Nicholas Latifi.