GP TÖRÖKORSZÁG, FP1: Első edzés a HAMILTON számára új motorral

Lewis Hamilton megszerezte első szabadedzését a Török Nagydíjon. A Mercedes versenyzője gyorsabb volt, mint Max Verstappn a második, és Charles Leclerc a harmadik helyen.

A tavalyi korcsolyapálya után Törökországi háziorvos, az út Isztambul Park Körút ez az idő lényegesen jobb állapotban mutatkozott. De ez a versenyhétvégén lehetséges lesz megváltozott, mivel holnapra és vasárnapra is várható zápor.

Megkapta az első edzést Lewis Hamilton és ezt egy új motorral belső égés, ami a minősítések után kerül neki további tíz hely. A Mercedes versenyzője a leggyorsabb körrel, mintegy hét tizedmásodperccel megdöntötte a 2005 -ben felállított pályarekordját. Juan-Pablo Montoya.

Max Verstappen fehérben van Red Bullu - a Honda motorpartnere hírnevének tiszteletére - második helyezést ért el.

Az eredmény

angol a leggyorsabb rekordidő mérőpálya 5,338 kilométer, vette, hogy 1: 24.178 perc. Ezzel négy tizedmásodperccel volt gyorsabb, mint Max Verstappna fehérben Red Bullu. A többi versenyzőhöz hasonlóan az idei cím mindkét fő jelöltje tesztelt az első edzésen. a leglágyabb keverék gumi. A holland és mexikói csapattársa panaszkodott erős alulkormányzottság.

A harmadik Charles Leclerc volt az első edzésen a Ferrarinál.

Harmadik lett Charles Leclerc egy Ferrarival, és mögötte megtaláljuk Valtteria Bottas egy másik Mercedesben. Az ötödik helyen áll Carlos Sainz megerősítette Scuderia jó formáját és hatodik lett Stephen Ocon az AlpineF1 -ben. A hetedik helyen áll Lando Norris a McLarnnál már több mint egy másodperccel lemaradva. Közvetlenül mögötte nyolcadik lett Pierre Gasly az AlphaTaurival. De végeznek a tízzel Fernando Alonso in sergio perez.

Od tizenegyedik hely a versenyzők azonban az alábbiak szerint rangsoroltak: George Russell (Williams), Daniel Ricciardo (McLaren), Sebastian Vettel (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Miklós Latifi (Williams), Kimi Raikkönen (Alfa Romeo), Lance séta (Aston Martin), Yuki tsunoda (AlphaTauri), Mick Schumacher (Haas) Nikita mazepin (Haas).

Kimi Raikkönen volt az a versenyző, aki elérte az első edzés végsebességét.

mérnöki

Továbbá Lewis Hamilton új motort is kapott Carlos Sainz, ahol vannak Ferrari A spanyol lecserélte a teljes hajtóművet, ami azt jelenti, hogy a nulláról kell kezdenie a vasárnapi versenyt.