Daniel RICCIARDO idén Spanyolországban állítja fel az AUSZTRÁLIAI REkordot

Daniel Ricciardo ezen a hétvégén megelőzi Mark Webbert, aki a legtöbbet rajtolt ausztrál a spanyolországi versenyen.

Fotó: HB Press

Csapat versenyző McLaren a vasárnapi versennyel kezdődik, hogy a Forma-1-ben legtöbbször fellépő ausztrál versenyző legyen. 215, kezdve Spanyol háziorvos ugyanakkor meg fogja előzni canberrai honfitársát is.

Mark Webber a 1-as szezon vége után befejezte F2013-es pályafutását és ezzel Ricciard érkezését tette lehetővé Red Bull, ahol csapattárs lett Sebastian Vettl. Racer from Perth csapattal kezdte Forma-1-es versenyzői pályafutását HRT, majd elhajtott Toro Rosso, Red Bull, Renault in McLaren.

Mark Webber vasárnaptól már nem lesz ausztrál rekorder a Forma-1-es futamokon való szereplések számában.

Ez év elején volt nyolcszoros győztes versenyeken a Grand Prix-ért nevezték ki az Ausztrál Lovagrend tagjaként az ő elismeréseként „Fontos érdemek a motorsport versenyzőként és nagykövetként való fejlődéséért, valamint a közösséghez való hozzájárulásáért.”

Ricciard in Webber háromszoros bajnok követi az ausztrál pilóták örökranglistáját a Forma-1-es versenyeken Jack Brabham, majd kettő következik Alan Jones in Schenken csapat.