Guanju Zhou: Az első kínai a Forma-1 elején?

A 20 éves Guanju Zhou nem az első kínai a Forma-1-es autóban, de az esély nem rossz, hogy egyszer ő lesz az első kínai, aki állandó versenyző lesz a motorsport királyi osztályában.

A Renault csapata fiatal versenyzőjükhöz szól Guanju Zhou három Forma-1-es tesztet adományozott A sanghaji születésű 20 éves fiatalembernek versenyautóban ülhettek be Le Castellet na-ban Red Bull Gyűrű, és most a pályán Barcelona-Katalónia körút. A kínai férfi minden esetben egy kétéves Renault RS17 versenyautóban ült.

Fiatal Zhou lehet az első kínai, aki állandó székhellyel rendelkezik a Forma-1-ben

Ez a támogatás Renault nem teljesen önzetlen jellegű, mivel a kínai piac a gazdasági növekedés miatt nagyon fontos a Renault számára, és ennek érdekében 2016-ban megnyitották az első gyárat Kínában.

A Renault előtt Zhou a Ferrari Fiatal Versenyzők Akadémiájának tagja volt

Ennek során azonban fontos megjegyezni, hogy Zhou korábban is tartozott Ferrarik akadémia fiatal versenyzők, de az olaszok arra a következtetésre jutottak, hogy ha már nem akar támogatni. Renault azonnal megragadta és bevitte Joe-t a soraiba. Ebben a szezonban Guanju verseny v Forma-2 és az első kínai, amely az osztályában van Forma-1 sikerült dobogót nyerni. Zhou eddig négyszer volt harmadik, és akkor jó hatodik helyen állt. A Renault csapatának vezetője Cirill Abitebol mondta róla:Számunkra Guanju mindenképpen a legjobb újonc a Forma-2-ben.„Nem kizárt, hogy a Renault további teszteket végez az ígéretes kínaiakkal.

Cyril Abiteboul számára Zhou az idei legjobb újonc a Forma-2-ben

Hua király volt az első kínai, aki részt vett egy versenyhétvégén 2012-ben Formula 1 mégpedig a pénteki monzai edzésen. Hollandiában született Ho Pin Tung 2010-ben a Renault fiatal versenyzői csapatának tagja volt. Tung 2003-ban versenyzett Ázsiában BMW formulák és meggyőzően elnyerte a címet (10 futamból 14 győzelem, 13 dobogós helyezés). Kipróbálhatta az autót a nyereményért Williams és így ő volt az első kínai a Forma-1-es versenyautóban. Mivel azonban Ho Pin nem Kínában született, sok kínai nem tartja igazi honfitársnak.

Carlos Sainz: A McLaren részben gyorsabb, mint a Ferrari