Visszapillantás: Jochen Rindt utolsó versenye

Augusztus 16-án az osztrák nagydíj versenyére először került sor az új Österreichringen, Spielbergben. Ugyanakkor ez volt az osztrák virtuóz utolsó Forma-1-es versenye Jochen Rindt volánja mögött.

Házi verseny tovább Österreichring 16. augusztus 1970-a állítólag a nyári csúcs volt Jochen Rindt, aki sorozatban ötödik győzelmét és stájerországi hatodik szezonját üldözte. A feltűnő orrú férfi korábban nyert Monte Carlo, Zandvoort, Clermont-Ferrand, Márkák Hatch in Hockenheim gyűrű. Megfelelően a bajnokság akkori vezetője, Rindt készítette versenyautóját Lotus 72 az első kiindulási helyzetbe hozva honfitársait lenyűgözte.

Az Österreichring hazai szurkolóinak légkörét elrontotta a Ferrari

De sajnos semmi köze nem volt a hazai győzelemhez, mert mindkét versenyautó Ferrari, amelyben ültek Agyag Regazzoni in Jacky Ickx, remekül kezdték, az első két helyre lendültek, a második körben Regazzoni elejtette Ickxet, és az első kettőnek ez a sorrendje a célig fennmaradt.

Jochent és Nina Rindt igazi hollywoodi Forma-1-es párnak tekintették

Jochen Rindt a negyedik helyen állt, amikor az övé Cosworth motor be Lótusz fenék leengedte a lelkét. A lelátón elborzadt honfitársak nem hitték el, hogy helyi hősük 21 kör után lemondott. A sok tífuszhoz, akikhez utaztak Ausztria, de nem számított. Mindkét versenyzőjük olyan szenvedélyesen és érzelmesen ünnepelt, mintha bent lennének Monza.

Monza 1970, Parabolic és a Forma-1 világa meg van döbbenve

Akkoriban azonban senki sem sejthette Jochen Rindt utolsóján adta elő Nagydíj verseny. Az osztrák edzésen volt Olaszország háziorvosa Monzában, 5. Szeptember 1970, halálosan megsérült.

Négy évvel ezelőtt volt Niki Lauda, ma a néhai osztrák bajnok is, honfitársa halálának évfordulóján mondta:Ekkor versenyeztem a Forma-3-ban Zolderben. Szombaton odajött hozzám egy srác, akit nem ismertem, és azt mondta: "Rindt meghalt." Természetesen nem hittem neki, azt hittem, valami bolond volt, aki fontos akart lenni. Mindazonáltal még mindig megharaptam, és a versenypályától a szállodáig tartó úton akartam találni egy rádiót, amely közölte ezeket a híreket. Akkor hinni kellett."

Niki Lauda soha nem versenyzett Jochen Rindt, de tapasztalt vele néhány kalandot. „1968-ban, 18 éves koromban először versenyeztem Minivel egy hegyi versenyen. Teljesen ismeretlen jövevény voltam. Jochen ősszel Bécsben tartott előadást a közelgő Rindt-Show számára. Egy kerítés mögött álltam az újságírók között, amikor hirtelen odalépett hozzám. Még nem is ismertük egymást, de nyilvánvalóan tudott rólam. Ez hatalmas benyomást tett rám."

Niki Lauda még soha nem versenyzett honfitársa, Jochen Rindt ellen

Ha ez Rindt 1970-ben megnyerte a versenyt Nagy-Britannia Nagydíja v Hatchu márkák, Lauda ott lépett fel Forma-3. "Egy fordulóban megnéztem egy Forma-1-es edzést, ahol esett az eső. Ekkor valaki a nedves pályán hihetetlen sebességgel fütyült mellettem. Csak arra gondoltam, ki ez a bolond. Rindt volt."

V Forma-1 ma még csak néhány olyan újságíró dolgozik, akik jelen voltak Monzában, amikor Rindt halálosan megsérült. Legenda az újságírók körében, Roger Benoit svájci újságból kilátás, azt mondja:Jackie Stewart bemutatott Jochen Rindt-nek, és azt mondta: "Ez egy svájci, aki ugyanolyan dohányzik, mint te." Aztán együtt elszívtunk egy cigarettát a gödrök szélén.„Német legenda a fotósok között Rainer Schlegemilch meg is örökítette őket.

Rindt szenvedélyes dohányos volt. Utódja ebben a kérdésben James Hunt volt

Benoit honfitársa, Jacques Deschenaux, aki akkor Monzában volt, mint közeli barát írta: Jo Siffert, emlékeztet:Vasárnap Regazzoni nyert a Ferrarinak, és az egész monzai versenypálya olyan volt, mint egy őrült ház. Szinte senki sem emlékezett Rindtre."

A fotósok legendája, Rainer Schlegemilch örökítette meg ezt a figyelemre méltó versenyzőt

olasz Giorgio Piola még Rindt miatt is elvesztette az állását. „Akkori élettársam Nina Rindt, Jochen feleségének közeli barátja volt. Bokszoltunk, amikor Bernie Ecclestone visszajött Jochen sisakkal, és csak a fejét rázta. Annyira megdöbbentem, hogy azonnal otthagytam a versenypályát, és már nem jelentettem a vasárnapi versenyt. Magazinom elbocsátott érte. Pino Allievi lett az utódom.„Ez utóbbi évtizedek óta beszámolt a Forma-1-ről egy olasz újságban Gazzetta dello Sport.

5. szeptember 1970., Monza: A Forma-1 minden idők egyik legnagyobb versenyzőjét veszítette el

Ha régóta él a Forma-1 promótere bernie ecclestone, aki nemcsak barátja, hanem üzleti partnere is volt Rindtnek, Jochenről beszél, ekkor még a szokásosnál is halkabb a hangja. A királyi motorsport osztály egykori első embere ma is meg van győződve:Jochen minden idők egyik legjobb versenyzője volt."Ecclestone úgy vélte, hogy Rindt az év végén lesz 1970-ben posztumusz megkoronázták világbajnokává - hamarosan befejezte a versenyzést, és menedzser lett.