in ,

Max Verstappen 2019: A kritikusok tökéletes hallgatása

Max Verstappen a Forma-1 teljes versenyzőjeként mutatkozott be ebben a szezonban, munkáltatójának nagy örömére Red Bulla, a fiatal holland a bajnokság harmadik versenyzőjeként szinte tökéletes szezont vezetett.

Max Verstappen sok remény az idén, vagy inkább az utolsó remény Forma-1. Legalábbis ami a címért folytatott harcot illeti, ahogy a fiatal holland is Red Bullom az első üldöző Lewis Hamilton in Valtteria Bottas, versenyzők Mercedes. És ez annak ellenére, hogy volt Kilépés 2019-ből a legtöbb versenyen csak a mezőny harmadik legjobb versenyautója. És egy volt lázadó Formula 1, aki impulzív és részben agresszív versenyzéssel gondoskodott a negatív ütésről, megnyugodott. Már nem egy jól ismert lázadó, és a kritika helyett most csak dicséretet és elismerést kap, amiért a mezőny egyik legjobb versenyzője.

Max kivételes versenyzővé nőtte ki magát, egy jövőbeli bajnok lehetőségével

"Nos igen, amikor 16 évesen versenyautóba ültettük, a legvadabb megjegyzésekkel kellett szembenéznünk,"Emlékszik Helmut Marko, sportfőnök Red Bullaamely azonban elismeri: "Időbe telt az érése." Verstappen akkor a pálya szélén volt Red Bulla v Forma-1 gyorsított eljárás hozta létre. Első tesztje pontosan egy évvel volt a versenyen való első megjelenése előtt Formula 1. azonban Red Bull nem akart várni, mert a 16 éves Verstappen hihetetlen potenciállal rendelkezett. Érthető módon féltek, hogy a vörös bikák elveszítik őt az irányba Mercedesegy ali Ferrari, aki megismerte kivételes tehetségét is.

Idei győzelme már nem véletlen, kivételes tehetség és jó versenyző eredménye

"Mindig volt sebessége,Hozzátette Marko. És lehet ilyen sebességgel Verstappen ifjúkorában újra és újra ragyogott. Felejthetetlen az első győzelme Forma-1, amelyet a premierversenyen ért el Red Bull v Barcelona. De ezek a többletei gyakran hibákkal jártak. Olyan hibák, amelyeket egy körültekintéssel meg lehetett előzni. A hibák elhúzódtak, és sokan sokáig bírálták a forgószél Verstappnt. 2016-ban és 2017-ben Verstappen főként túlzott agresszióval ügyelt a figyelemre a pályán.

Nyár 2018 azonban még sok rossz ütemben kezdődött, többek között egy csapattársával egy versenyen Baku. Nem sokkal ezután v Monaco majd egy védőkerítéssel való ütközés következik (a harmadik szabadedzésen), ezért Verstappen elvesztette az esélyt a kvalifikációra - a pole pozíció is játszott. Ezt csapattársa nyerte el Daniel Ricciardo, aki szintén elsőként lépte át a célvonalat vasárnap. Verstappen a versenyt azonban a háttérből kellett kezdenie, és csak a kilencedik hellyel kellett megelégednie.

Max Verstappn mögött igazságos szikra támadt az utóbbi időben

Monaco 2018 volt Verstappen fordulópontot, mert azóta hibáinak kvótája nagymértékben csökkent. „Monacótól kezdve már nem ugyanaz a versenyző,”Például a menü Jacques Villeneuve, amely korábban a fiatal holland egyik legnagyobb kritikája volt. „Boldogsága abban rejlik, hogy megvolt Red Bull és Helmut Mark, aki megvédte őt, és időt adott neki, hogy felnőjön. Mivel nem normális nagy csapatban felnőni,Hozzátette Villeneuve, amelyekre Verstappen idén a verseny világbajnokként. „De a csapat lehetővé tette számára, és ez olyan erőssé tette. Most nagyon érett, és tudja, hogyan kell gyorsan versenyezni, és mikor kell agresszívnak lenni. Azt is tudja, mikor kell pontokat szerezni, ha nem tudsz teljesen a csúcson harcolni."

"A versenyhez és az egész versenyhétvégéhez bizonyos érettségre van szükséged, hogyan lehet megközelíteni,”Azt is mondja Marko. "A tavalyi franciaországi verseny óta nagyon jól teljesít. Nincs több hiba, nagy kvóta van a cél elérésére. Igazi lelkesedés és öröm van az egész csapatban."

Legnagyobb kritikusa, Jacques Villeneuve csak dicsérő szavakat talál

Időközben Verstappen valójában szinte tökéletes mérleggel büszkélkedhet. Csak egy nem biztonságos kiadás van Monaco, egy ütközés az edzésen Ausztria és néhány kanyar a pályán és ki. Sokkal fontosabb, hogy az idei nyári szünetig egyetlen futamot sem végzett az öt legjobbon kívül. Idén senki sem versenyez ilyen állandóan - sem Lewis Hamilton nem, mert a brit bent van Hockenheim feledésbe merítette a versenyt.

Verstappen a legutóbbi versenyen van Hungaroring ismét bebizonyította érettségét. A verseny utolsó szakaszában már nagyon kopott gumikon volt, és velük nem volt esélye védekezni Lewis Hamilton. Bár így lenne Verstappen a múltból valószínűleg brutális védekező manővert használt, ennek a mai párbajnak a bizonytalan kimenetelével Verstappen nyugodt maradt és hazahozott egy másik helyet. Érettségének fénypontja azonban a rádió kommentje volt, amikor egyebek mellett nyugodtan elmondta, hogy ma jó pontokat szereztek. „A verseny elvesztése három körrel a vége előtt határozottan frusztráló, de Max megértette a nagyobb képet. Érett volt arra, hogy azonnal megértse, hogy néz ki a forgatókönyv. Ebben az évben igazán felnőtt,”Dicséri versenyzőjét Christian Horner, csapatfőnök Red Bull.

Max érettsége és körültekintése a Magyar Nagydíj versenyében

Verseny szempontjából az idei szezon a Max Verstappna kétségkívül a legjobb. Szinte hihetetlen, hogy versenyezhet a címért, de megtarthatta a harmadik helyet, szintén egy jó motornak köszönhetően. Honda. A második hely sincs olyan messze, mert a Bottas csak hét ponttal van lemaradva, és a csapatok között vörös Bika za Ferrari, amely a második, 44 ponttal van lemaradva. Fogós előny, de sok múlik azon, hogy egy csapattárs hány ponttal járul hozzá.