AMNA AL QUBAISI: Az első arab a Forma-1-ben?

A 19 éves Amna Al Qubaisi volt az első arab, aki Abu Dhabiban megnyerte az együléses autót a Formula 4-ben. Most egy fizikus hallgató be akar lépni a Forma-3-ba, de természetesen a Forma-1-ről is álmodik.

A versenypálya dobozaiban Yas Marina Circuit az emberek habozás és szégyen nélkül sírtak Parc Ferme elhozta a versenyautót a verseny győzteséhez. Bocsánatot kérünk nyertesek!! Mivel Amna Al Qubaisi az első nő innen: Az arab világból, aki megnyerte a versenyt Formula 4. Az apja Khaled, aki már versenyzett Le Mans, szinte kitört a büszkeségtől. Az olasz kevésbé volt boldog Nicola Mariangeli, amelynek 19 éves Amna egészen csendesen legyőzte kezdőként. A fiatalember úgy állt a lépcsőn, mintha valaki megadta volna neki ellopott egy kedvenc játékot. Vasárnap, amikor azt tervezték második futam, rövid folyamatot hajtott végre és Amno letolt a pályáról. Fiatal arab mégpedig úton volt egyéb győzelmek és amikor előzik Mariangélia, ez az úr megállította.

A fiatal olasz Nicola Mariangeli nem tudta elviselni, hogy egy lány megverte, és ezt nyilvánvalóan megmutatta a pódium arckifejezésével.

Amna, született 28. Március 2000 (lásd ugyanazon a napon, amikor a cikk szerzője, op.) lánya Khaled Al Qubaisi, aki az első versenyző Egyesült Arab Emírségek (Egyesült Arab Emírségek) részt vett a legendás versenyen 24 óra Le Mansa. Amna nővére hamda szintén verseny, de még mindig gokartban, de első versenyén Formula 4 múlt hétvégén ötödik lett. Amna elég későn kezdett versenyezni a gokartban, csak azzal 14 év. A legrövidebb idő alatt megmutatta a fiúknak, hogy nincs vele vicc. „Eleinte csak játék volt számomra, de amikor rájöttem, hogy lépést tudok tartani a srácokkal, felébredt bennem az ambíció."

Amnának van húga, Hamda is, aki szintén versenyez, de gokartozik. De első Forma-4-es versenyén azt is megmutatta, hogy nem legyekből áll.

Eredményei c Gokart segítettek neki abban, hogy lehetőséget kapjon az autó tesztelésére Formula 4 csapatok szerint. Az első teszt után azt mondta:A lépés hatalmas volt, mert egy Forma-4-es autó teljesen másnak érezte magát, mint egy gokart, a sebesség nagyobb, a fékek sokkal agresszívebbek, ez számomra teljesen új élmény volt. A kormányzás nehezebb, mint a gokartozásnál. A Forma-4-et látom az első lépésnek azon az úton, amely remélem elvezet a Forma-1-be."

Apja, Khaled (balra), aki az Egyesült Arab Emírségek első versenyzője, aki részt vett a Le Mans-i 24 órás versenyen, rendkívül büszke volt lánya sikerére.

Évi győzelme után Abu Dhabi gondolta: "Először a versenyautóban sírtam, amikor megláttam a célzászlót. Végül a karrierje során végzett kemény munka megtérült. Bár az Emirátusokból származom, itt léptem fel először. Nagyon fontos volt számomra, hogy jól teljesítsek. Mert nagy megtiszteltetésnek érzem, hogy képviselhetem a hazámat. Hatalmas volt a nyomás, de minden rendben ment, és ez nagyon boldoggá tesz."

Amikor Alma nem versenyez, tiszteletben tartja hitének szokásait, és szorgalmasan fejkendővel takarja el a fejét.

Annak érdekében, hogy megalapozza magát nemzetközi színtér, de fiatalnak kell lennie Amna még valami hozzáfűzhető, annak ellenére, hogy ragyogó teljesítményt nyújtott Abu Dhabi. Ebben az évben az egész szezont itt töltötte Forma-4-es olasz bajnokság és keserű tapasztalatokból tanult. Legjobb helyezése az volt 15. hely, és a szezon végén összesen 42 lovast nyert meg 31. hely. Ez nem pontosan úgy hangzik, mint a jövő Grand Prix versenyző. azonban Amna emiatt nem idegesít.

Alma fel akar jutni a Forma-3-ba, reméli, hogy jövőre sikerrel jár, álma pedig természetesen a Forma-1.

Amna akkor fizikát tanult az egyetemen Sorbonne Abu-Dzabiban. És hogy folytatódik most a verseny? Al Qubaisijeva mondja: "A következő logikus lépésnek a Formula 3-nak kell lennie. Remélem, ezt már 2020-ban el tudom érni. Amikor megtudták, hogy a Yas Marina pályán fogok versenyezni egy Forma-1-es versenyhétvége részeként, sokan kerestek meg ." Amna majd nevetve mondja: "Néhányan még azt is tudni akarták, hogy Forma-1-es versenyen indulok-e, sajnos nem. De természetesen a Forma-1-ről álmodom, kétségtelen."

BINOTTO MATTIA: A FERRARI vezetője le van borulva?

FIA Gála 2019 rendezvény Párizsban: az idei szezon legjobbjainak megünneplése