AITKEN a stájer GP-n debütál a Forma-1-ben

Jack Aitken, a Forma-2 versenyzője a hétvégén a stájer nagydíjon lesz Red Bull A Formula-1-ben debütált a ringben, mivel a pénteki szabadedzést vállalja.

24 éves Aitken a tervek szerint idén egy szabadedzést végez Formula 1 a versenyautóban FW43 csapatok Williams. Csapat innen: Liget azt is tervezi, hogy Forma-2-es versenyzője három versenyhétvégén indul Roy Nissany.

Jack Aitken mondott: "Ez a lehetőség megtiszteltetés, amelyet rám bíznak, és elhatároztam, hogy megmutatom, hogy megalapozott. Megmutatom, amit tudok.„Kétszeres bajnok Formula Renault 2.0 évek 2017 a sorozatban GP3 (ma Formula 3) a jelenlegi Williams állandó versenyzővel versenyzett George Russell. Aitken ezután átköltözött Forma-2 és a tavalyi bajnokságot az ötödik helyen zárta, ahol a csapattal van Campos három futamot nyert.

Aitken mellett Roy Nissany az idén három szabadedzésen is játszik a Williamsnél.

A csapattal Campos az idei bajnokságban is megjelenik Formula 2, de az első versenyhétvége frusztráló volt számára, mivel szombati versenyt kapott 10 másodperces Stop-and-Go büntetés, mert rossz helyen volt a formációs körben. A vasárnap megnyert sprintversenyen szerepel Callum Illot, felépült és nyolcadik hely elkapta az utolsó pontot.

RED BULL a MERCEDES ellen: Most tényleg felrobban?

WOLFF: A BOTTAS „Urgent Chassis Default Two One” rádióüzenete nem azt jelentette, hogy Multi 21!