2. KÉPZET: SCHWARZMAN a 11. helyről a győzelemig, SCHUMACHER 3.

A Forma-2-bajnokság élén Robert Schwartzman lett az idei Forma-2-es idény első többszörös győztese, miután megnyerte a fő futamot a Hungaroringen.

A Ferrari junior a 11. helyen indult, de a fordított stratégiának köszönhetően, keményebb gumikon történő indítással, 15 másodperces előnnyel ért célba honfitársával szemben. Mazepine, aki a 2. helyről az első dobogóra jutott ugyanazzal a stratégiával. A harmadik helyre került Schwartzman csapattársa, Mick Schumacher. Luca Ghiotto a negyedik helyen végzett, az ötödik és a hatodik helyen pedig kettő végzett, akik szintén jól használták a fordított stratégiát, Felipe Drugovich in Jehan Daruvalának. Louis Deletraz a hetedik, Callum Ilott a nyolcadik helyen végzett, és holnap újra pole pozícióból indul. Több pontot szereztek Dan Ticktum in Guanyu-Zhou.

callum ilot a rajt után azonnal meg tudta védeni a legjobb rajtpozíciót, Dan Ticktum azonban a másodikról a negyedikre esett vissza. Ticktum a második kanyarban megpróbált támadni, de Ilottnak sikerült visszavernie a támadást. Mick Schumacher az ötödik helyről a harmadik helyre lépett előre, Christian Lundgaard a hatodiktól a negyedikig vezeti a bajnokságot, Robert Schwartzman 11.-től hatodikáig pedig keményebb gumikon.

A számos ütközés miatt egy biztonsági autó is kétszer hajtott be a pályára.

A második forduló elején két csapattag ütközött háromágú szigony - Roy Nissany az első kanyarban teljesen elmulasztotta a fékpontot, és eltalálta Marina Sata. Mindkettőnek kellett fejezd be a versenyt és egy biztonsági autó jött a pályára.

A verseny a negyedik körben folytatódott, de a biztonsági autó vezetője Bernd Maylander, nem várt sokáig a pályára való második kijáratával. Kapzsi elment Lundgaard mellett, de megtette Lundgaard a támadás visszaszorítására tett kísérletet, megrongálva az első sárvédőket és az első bal gumit. Az ötödik fordulóban további káosz alakult ki, Lundgaard csapattársa Armstrong megpróbálta elkerülni a lassú dánt, amire nem volt felkészülve Artyom Markelov. Az orosz ütközött Armstronggal, és egy védőkerítésbe került, folytatva az orosz veterán idei rémálmát.

A hatodik forduló végén megkezdődtek az első megállók a boxokban. Ő fordult oda elsőként Dan Ticktum, követi a vezető Illot, és egy kicsit később Ghiotto és Zhou. Mick Schumacher a 13. körig várta a gumiabroncsok cseréjét, ami kifizetődő volt, amikor kijött a boxból Ilott előtt, de a brit a fűtött gumiknak köszönhetően gyorsan megelőzte. Jegy gumikkal küzdött, és a következő körökben lemaradt Ghiotto, Zhou, Deletraz in Piké. Schumacher még mindig jobb tempójú volt, mint Ilott, és az 18. kanyar külső részén megelőzte a 1. körben.

Robert Schwartzman a 27. kör végén bokszolni kezdett. A gödrök kijáratánál erősen fékezett, blokkolta mindkét első kerekét, és lemaradt Luca Ghiotto a negyedik helyen, de a lágy gumiabroncsokkal való tempója hamarosan mindenki számára elérhetetlennek bizonyult. A 29. kör végén elsüvített Ghiotto, megelőzte Ilottát a 30. elején, csapattársát pedig a rajt-cél szintjén a 31. fordulóban. Schumacher.

Robert Schwarzmant fordított boksz stratégiával jutalmazták. Végül lényegesen gyorsabb volt, mint a verseny, és 15 másodperccel nyert Mazepin és Schumacher felett.

Schwartzmann nem ő volt az egyetlen, aki az ellenkező stratégiát választotta, és eltalálta a jackpotot is Mazepin, Daruvala in Drugovich szó szerint az utolsó körökben repültek le a pályán. A rajt után a 16. helyről labirintus átfúródott egészen a másikig, Ő adott 15.-től hatodikig és az első osztrák sprintverseny győztese, brazil Drugovich a 18.-tól az ötödikig, miután az utolsó körben megelőzte Daruvalót.