MotoGP, GP ANDALUSIA, FP1: Dupla YAMAHA vezet Vinales és Rossi vezetésével

A Yamaha gyári kettőse, Maverick Vinales és Valentino Rossi volt a leggyorsabb a jerezi andalúz GP első szabadedzésén.

Kettős vezetés Yamaha évi második versenyhétvégén az első MotoGP szabadedzésen Jerez. Maverick Vinales reggel 1: 37.063 perces idővel biztosította a leggyorsabb időt csapattársa előtt Valentino Rossi. A duót csak 0,142 másodperc választotta el. Az osztrák KTM csapat gyári pilótája, brad kötőanyag, nagyon jó harmadik volt, három tizeddel lemaradva az éllovas spanyoltól.

Huszonegy versenyző indult a pályára reggel. Cal Crutchlow (LCR-Honda) Alex Rins (Suzuki) sérülés következménye kihagyta az első versenyt Jerezben és az első szabadedzéseken elsősorban azt értékelték, mennyire felkészültek és hogyan érzik magukat a motorkerékpáron. Marc Marquez (Honda) csak holnap akarja kipróbálni, a mai nap még szabadnap a bajnok számára, aki rosszul esett az első futamon.

A legtöbb versenyző velük kezdett edzeni kombinációja puha in közepes gumiabroncsok. Jamahin csillag Rossi, aki bejelentette, hogy valami mást szeretne kipróbálni a hétvégén, első menetben kemény első gumival hajtott.

A leggyorsabb idő után Valentina Rossi, aki jó ideig az első helyen maradt, csapattársa az utolsó kísérletben csak elsiklott az olasz mellett, és végül kettős Yamaha vezetéssel maradt. A KTM újonca harmadik lett brad kötőanyag.

Franco Morbidelli a negyedik helyen végzett mögöttük Jack Miller (Íj), Takaaaki Nakagami (LCR-Honda), Alex Espargaro (Aprilia) ben Andrea Dovizioso a tizedik helyen. Az első futam győztese, francia Negyedévenként a 13. helyen végzett.

SÉRGIO SETTE CÂMARA helyettesíti HARTLEY-t az utolsó hat FE versenyen a GEOX Dragon-on