2. KÉPZÉS: Vasárnapi hazai győzelem a TICKTUM számára

Daniel Ticktum nyerte a Formula 2 turbulens sprintversenyét Silverstone-ban. Christian Lundgaard (ART) és Louis Deletraz (Charouz) szintén dobogón áll.

Daniel Ticktum (DAMS) vasárnap az Egyesült Királyságban tartózkodik Silverstone nyert tovább sprint versenyek és így megszerezte első győzelmét a Formula 2-ben. A brit a legtöbbször szuverén volt a 21 körös versenyben, de végül szinte meglepődött Christian Lundgaard (ART), amely sokkal gyorsabban vezetett abroncscsere után. A harmadik helyet a svájciak kapták Louis Deletraz (Charouz).

Za Mick Schumacher a 2020-as szezon negyedik versenyhétvégéje csalódással zárult. Fiú Michael Schumacher hatodik volt, és így tovább. De aztán kivették az övéből csapat Prema felszólították a boxba, hogy cseréljék a gumikat a biztonsági autó szakaszában. A probléma azért volt, mert csak utána tették második kör a biztonsági autó mögött.

Ezért van az Schumacher a 13. helyre esett, és később képtelen volt jelentősen javítani rangsorán. Az utolsó körben elkövetett hiba után befejezte a versenyt a 14. helyen, Silverston két versenyhétvégéje közül az elsőnél csak gyűjtötte el két pont.

A győzelemért küzd Jegy az első kiinduló helyzetből átvette a vezetést, majd Lundgaard néhány fordulattal az ötödiktől a második helyre lendült. A dán a 13. fordulóig megőrizte ezt a rangsort, mielőtt megelőzte volna callum ilot (Virtuózok).

A brit ugyanúgy sietett, mint egy ütközés után Yuki Tsunodo (Carlin) az első körben 5 másodperces büntetést kapott. Két körrel később már nem számított. Ilott megpördült egy Club kanyarban, versenyautójának motorja leállt, és a verseny véget ért számára.

Aztán jött a pályára biztonsági autó, amelyet sokan kihasználtak, hogy megálljanak a gödröknél. Az elsők között válaszoltak az ART-ra és az Lundgaard versenyautója kemény gumikat közepesre cserélték. Ennek rovására tag A Renault utódai három hónapot veszített, amelyet az újrakezdés után a verseny utolsó három körében nyert vissza - és végül csak 0,3 másodperccel hiányzott a győzelem.

Pri Premi ugyanazt a stratégiát követték, mindkettőnél Schumacher valamint a Robert Schwarzman, de egy körrel később, miután a biztonsági autó mögötti sofőrök már közeledtek. Amellett, hogy a taktika nem működött, Premnek a kötődéssel is problémái voltak jobb hátsó kerék egy Schwarzman versenyautón.

Az első három mögé kerültek Jehan Daruvala (Carlin), a fő verseny győztese Nikita mazepin (Hitech), Felipe Drugovich, Nobuharu Matsushita (mindkettő MP Motorsport) és Jack Aitken. Nyolc verseny után vezet Schwarzman, aki előtt 81 pont áll Alsó (73) -ban Lundgaard (69). Schumacher, aki a hétvége előtt negyedik lett Silverstone-ban, két kevésbé sikeres futam után 41 ponttal összesítésben a kilencedik helyre esett vissza.

TOTO WOLFF: A LIVERPOOL nem a KLOPP-ot, a DAIMLER nem engem