in , ,

A MERCEDES ezen a hétvégén versenyez a STIRLING MOSS tiszteletére

A Mercedes elárulta, hogy mindkét versenyautójában tisztelegni fog Sir Stirling Moss előtt a Forma-70-es Nagydíj versenyén.

Sir Stirling Moss ez év áprilisában halt meg 90 év. Halála után tömeges becsületnyilvánításnak lehettünk tanúi az autósport világából. moha olyan, mint egy bajnokság vezetője Formula 1 évek 1955 z Mercedes a versenyen v Aintree pole pozícióból nyerte a győzelmet. A szezonban még háromszor nyert második helyet.

moha nagyrészt a karrierje Formula 1 versenyzett vele patkó logó versenyautóján, amelyben volt hét lyuk. Család moha nagy szerető volt lovaglás in sedem szerencsés szám volt Mossa és az anyja.  Mercedes előtt van A Forma-70 1. évfordulójának nagydíja a hétvégén bejelentették, hogy megteszik Moszov patkó logó a versenyautóra szerelve Lewis Hamilton in Valtteria Bottas. Ezt a megtisztelő kifejezést egy autósport-történész javasolta Doug Nye.

Mossról van szó Toto Wolff, csapatfőnök Mercedes mondott: "Sir Stirling életének nagy része a mi sportunkban volt, és az egyik túlélője volt annak a kornak, amikor a versenyek veszélyről, bátorságról és bajtársiasságról szóltak. Stirling karrierjét azonban leginkább az általa megszemélyesített kifogástalan sportosság jellemezte. Nagyszerű személyiség volt a Mercedes történetében, akárcsak egy Forma-1-es versenyző, Mille Miglia győztesként 1955-ben. Túlzás nélkül kijelenthetjük, hogy soha többé nem fogunk látni hasonlót."

HIVATALOS: Nico HÜLKENBERG másodszor Sergio PEREZ helyett

A COPYGATE ügy: A RACING POINT másolja a Mercedes W10-et illegális