VN 70. évfordulója 1: 5 tény az első Forma-1-es verseny körül

A defektes gumikkal végzett verseny után ez a vég a Formula 70 1. évfordulójának megünneplésének tiszteletére rendezett verseny. Helyes egy rövid pillantást vetni arra, hogy milyen volt az első versenyen.

Ebben a szezonban van tele érdekességekkel - a folytatás kivételével a Mercedes dominanciája. Elakadt koronavírus, ami számos verseny törléséhez vezetett, ezért szerepel a naptárban Formula 1 jött néhány már elfelejtett, vagy akár olyan pálya, amely csak arról álmodozott, hogy egy csúcskategóriás versenyt rendezhet.

Mint mondtam, ezen a hétvégén formula 1 ünnepli az övét 70. évforduló. És azon a pályán, ahol korábban volt 70 év vezette első versenyét - v Silverstone. Nézzünk meg néhány tényt ebből az ősi múltból.

A vasárnapi jubileumi Forma-70-es jubileumi verseny megnyeréséért csak ez a két versenyautó van játékban - eltekintve néhány újra gumiszerű drámától. Sajnálom.

Pálya

Az 1943-ban légibázisként megnyílt Silverstone elrendezés, amelyet az 1950-es Brit Nagydíj alkalmával használtak, lényegében egy kör volt a Hangar Straight repülőtér körül, amely jó három kilométer hosszú volt. A szerelőknek a pálya mellett a füvön parkoló versenyautókon kellett dolgozniuk, ahol csak egy festett fehér vonal védte őket a 240 km / h körüli sebességgel haladó versenyautóktól. Míg az 1950-es pályának még mindig van öt kulcsfontosságú pontja - Woodcote, Copse, Becketts, Stowe, Club -, a pálya az átalakítás után hosszabb lett, és most jó öt kilométeren áll.

Nézők

Becslések szerint az első versenyt mintegy 120.000 XNUMX néző nézte élőben, közülük messze a legfontosabb VI. György király volt, aki Erzsébet királynővel, Margaret hercegnővel, valamint Lord és Lady Mountbatten vendégekkel érkezett a versenyre.

Versenyzők - herceg és báró választékos keveréke

Az első versenyen induló 21 versenyző között volt Birabongse Bhanudej Bhanubandh herceg, ismertebb nevén Bira herceg vagy B. Bira versenyző és a thaiföldi királyi család tagja, valamint báró Emmanuel ‘Toulo’ de Graffenried svájci versenyző, aki 1949-ben megnyerte a Brit Grand Prix versenyét a Forma-1-es világbajnokság időszaka előtt, de Bira herceg volt az egyetlen thai versenyző, aki a Forma-1-ben versenyzett Alex Albon ellen.

A helyi játék túl közel került a pályán zajló akcióhoz

A nyilvánvaló sebességelőny ellenére az Alfa Romeo szerencsés volt, hogy a négy versenyautójából hármat a célba hozott. Parnell Alfetta versenyautója ugyanis szoros találkozást folytatott egy szőrös Silverstone-taggal, egy nyulával. Az akkori jelentések szerint egy nyúl erős mélyedést hagyott egy brit sofőr autójának motorháztáján.

A győztes

A Forma-1 történetének első futamában Alfetta győzött az Alfa Romeótól, Giuseppe Farina vezetésével. Manapság Silverstone-ban a Mercedes dominál, és semmi nem utal arra, hogy bárki veszélyeztethetné őket. Talán Red Bull?

GP 70. ÉVES F1, FP2: A leggyorsabb HAMILTON a második szabadedzésen

F1-Insider: Remegő talajon foglalkozik a VETTLA és az ASTON MARTIN?