2. FORMULA: A Callum ILOTTA második győzelme ebben az évben

A szezonbeli második győzelme után Callum Ilott átvette a vezetést a Formula-2 összesítésében.

callum ilot (Virtuosi) megnyerte a Forma-2-es idény ötödik versenyhétvégéjének fő versenyét Silverstone. Tag Ferrari utódai pole pozícióból szuverén győzelmet ünnepelt a különböző csapatstratégiák által diktált versenyen.

29 kör után 8.574 másodperces vezetést szerzett a cél előtt Christian Lundgaard (MŰVÉSZET). Harmadik lett Jack Aitken (Campos, +12.303 másodperc). Ilotta számára ez volt második győzelem szezonban, amellyel ő is átvette a vezetést a bajnokságban.

Mick Schumacher (Prema) a hullámvölgyön futó verseny után a hetedik helyen lépte át a célvonalat, ezért ma az első sorból indul a sprint teszten. Michael Schumacher fia az első kör nyolcadikától áttört az ötödikig, majd a kilencedik körben, amikor a négy legjobb a lágy gumiabroncsokhoz ment, átvette a vezetést, de túl sokáig ragaszkodott a kemény gumikhoz, és végül két helyet veszített.

Nikita Mazepin látványos előzése.

Schumacher akkor két látványos előzésbe keveredett. Először megelőzte Daniel Ticktum (DAMS) a kápolna gyors kanyarulatának külsején. Néhány körrel később azonban Schumachernek el kellett ismernie a győzelmet Nikiti Mazepin (Hitechu) a bejáratnál Stowe, aki úgy ment el a német mellett, hogy még két keréken is a füvön volt.

orosz labirintus, aki ugyanazt a stratégiát választotta, mint Schumacher, de egy körrel később kicserélte az abroncsokat, a verseny utolsó szakaszában a negyedik helyre mászott fel. Az ötödik svájci volt Louis Deletraz (Charouz), aki, akárcsak a múlt héten a Vale kanyarban, figyelemre méltó előzési manőverekkel ragyogott.

Yuki tsunoda (Carlin), Schumacher, Schwarzman, Guanyu-Zhou (Virtuózok) in Felipe Drugovich befejezték az első tízet.

Dan Ticktum kisebb botrányt okozott a verseny vége előtt, amikor állítólag az egyik versenyző akadályozta HWA. A brit ezért átkozta a rádiót: - Ha még egyszer megteszi, akkor belovagolok. Nem ez lenne az első alkalom. A Formula 4-ben szerepel Jegy egyszer már elvesztette versenyengedélyét, mert több autót megelőzött egy biztonsági autó mögött, majd szándékosan lecsapott egy versenyzőt a pályáról.

JEAN TODT: Az 1. KÉPZÉS a 2021-es szezon „szokásos” naptárán dolgozik, de „.

Dicséret a médiától és a szakértőktől a HULK kvalifikációs teljesítményének rovására