Formula E Berlin 5/6: Oliver ROWLAND keresztelő győzelemmel, Rene GROWTH a dobogón

Oliver Rowland, a Nissan pilótája első rajtpozíciójából első Formula E győzelméig jutott.

Oliver Rowland (Nissan-e.dams) megnyerte a szezon hat utolsó versenyének ötödik részét Formula E 2019/20 az egykori repülőtéren Berlin Tempelhof és így ünnepelte első győzelmét ebben a versenysorozatban. A pole pozícióból induló brit az egész versenyt vezette, és 45 perc és egy kör után nyert Robin Freens (Szűz). Harmadik lett René Rast (Abt Audi) csak a hatodik Formula E-versenyén.

Míg a verseny első két helye szilárdan a kezükben volt Rowland in Frances, a harmadik helyért folytatott küzdelem annál érdekesebb volt. Ebben az izgalmas párharcban a főszerepeket a már említett két német játszotta Rast in André Lotterer (Porsche).

Oliver Rowland szuverén versenyt vezetett, és elejétől a végéig vezetett.

Lotterer a verseny korai szakaszában gyorsan áttörte a hatodikat a negyedik helyről, és csapattársa után járt Neel Jani másodszor használtad Támadás mód. Lotterer sokáig biztonságosnak látszott a harmadik helyen, de mégis Rast a verseny végén utolért.

Kétszeres bajnok DTM sorozat később bekapcsolta a támadó módot, így nagyon közel került a Porsche pilótájához. Az utolsó fordulóban van Lotterer kevesebb energia állt rendelkezésére, mint egy versenytárs, de elszántan védekezett ellene Felnőni, amely egyre veszélyesebb volt.

Az utolsó fordulóban mindkét német többször is harcolt két versenyautóval megérintette, De a növekedésnek így is sikerült megelőznie honfitársát az utolsó előtti fordulóban. "Néhányszor megérintettük a 12-es és a 13-as kanyart, de az elmúlt napokban már megszoktam, hogy ez jön." - mondja az Audi sofőrje. Incidens úgy a biztosok vizsgálják, aki mindezt normális versenyeseményként határozta meg, és nem szabott ki büntetéseket.

Az ötödik helyet szerezte meg Alex Lynn (Mahindra), követték őt Neel Jani, Mitch Evans (Jaguár), Edoardo Mortara (Venturi), Stoffel Vandoorne (Mercedes) Sebastien Buemi (Nissan-e. Gátak).

Felix da Costa a verseny vége előtt befejezte, miután nem szerepelt a potenciális pontgyőztesek között. Vergne büntetést kapott a bokszok áthaladásáért, mert a verseny előtt az autójában lévő elemek túlságosan lehűltek, a végén pedig tizennyolcadik lett. Lucas di Grassi da Costa-val történt ütközés miatti gumiabroncs-sérülés után a 21. helyen végzett.

Formula E Berlin 5/6: ROWLAND pole pozícióval, FARSA bajnok

Az FIA azt tervezi, hogy betiltja a motorok MINŐSÍTÉSI MÓDJÁT a 2021-es szezonra