INDY 500: Takuma SATO a megfelelő helyen, a megfelelő időben, ISMÉT esélytelen a győzelemre

Scott Dixon uralta az Indianapolis 500 mérföldes futamát, de végül Takuma Sato volt a megfelelő helyen és a megfelelő időben, és ezzel a legendás amerikai versenyen megszerezte második győzelmét.

Hosszú története során először nézők nélkül a híres oválon, és először nem májusban, hanem augusztusban, vasárnap került megrendezésre a versenypályán Indianapolis Motor Speedway rendezte meg az 104 mérföldes Indianapolis verseny 500. előadását, ismertebb nevén indiai 500.

Kényszerű nézők hiánya ez alig csökkentette a verseny feszültségét és kíváncsiságát a sorozatidény csúcspontján IndyCar. Végül azonban semmi sem jutott izgalmas következtetésre, mivel a verseny véletlenül a verseny végén ért véget. ünnepi tempóban ért véget a biztonsági autó mögött.

Takuma-sato (Rahal-Honda) a megfelelő időben állt az élen, és ezzel megszerezte második győzelmét indiai 500. Még 2017-ben nyert. Scott Dixon (Ganassi-Honda), aki a 111 körből 200-et vezetett, végül második lett. Közvetlenül a verseny vége előtt történt háttérbaleset miatt ötszörös bajnok volt IndyCar megfosztották a japánok elleni utolsó támadás lehetőségétől.

Fernando Alonso (McLaren-Chevrolet) nem volt azon a szinten, amelyet idén három évvel ezelőtt mutatott. A Formula-1 kétszeres világbajnoka a második indiai 500 2017 óta először ért célba, miután nem kvalifikálta magát a 2019-es versenyre. Miután 2017-es bemutatkozásakor motorhiba miatt lemondott, az Alonso ezúttal átlépte a célvonalat. De a spanyol számára ez egy olyan verseny volt, amelyet megpróbál a lehető leghamarabb elfelejteni.

Fernando Alonsónak ebben az évben nem volt elég versenyképes autója ahhoz, hogy többet léphessen be a csúcsért.

A versenyt a 26 rajthely közül a 33. helyezéssel kezdte, a verseny első felét szinte teljes egészében a tabella ezen részén töltötte. Sikerült elkerülnie, hogy a vezető egy körrel utolérje Scott Dixon. Éppen a verseny felénél tart Alonso rövid időre a legjobb tizenöt között landolt, majd visszaesett a huszadik körüli helyekre.

Asztriai -kor végül átlépte a célvonalat 21. hely. De a verseny késői folytatásával sem lehetett volna sokkal jobb eredményt elérni, mint volt Alonso a versenyzők harmada, akiket már megelőztek a körben.

HÄKKINEN MIKA: A FERRARI nem tartozik a közepére

MÁR INGYEN: Néha az emberek nem veszik észre, mit csinál HAMILTON