Abban a pillanatban, amikor Takuma SATO a HALÁL arcába nézett

Hét év alatt Takuma Sato 90 Forma-1-es bajnokságot vezetett, egyszer dobogóra állt és 2002-ben megtapasztalt egy pillanatot Spielbergben, ami minden bizonnyal a karrierje további menetét jelentette.

Emlékezzünk, ez volt az a verseny, amin voltak Ferrari vigyázzon a legjobban ellentmondásos következtetés, amelyben van Rubens Barrichello a verseny utolsó kanyarjában Michael Schumacher elhagyta a győzelmet. Még mielőtt a trófeákat kiosztották volna a legjobbaknak, a spielbergi közönség fütyült mindkét vörös versenyzőre, és Schumacher megpróbálta kijavítani az egészet: Barichella a legfelső lépcsőre tolt, amin a brazilnak hallgatnia kellett Német vezető, és végül a kezébe nyomta a győztes trófeát. Ennek ellenére a Hetedik Erő és a rajongók többsége egyetértett abban, hogy ez a vörösök magatartása volt elfogadhatatlan.

De hagyjuk egyelőre félre a Ferrarit és az akkori legyeiket, és szenteljük a rangos verseny idei győztesének 500 mérföldre Indianapolis-tól. Takuma-sato a Forma-1-be a 2002-es szezonban érkezett és együtt Giancarlo Fisichello érdekes párost alkotott a csapatnál Jordan Honda.

Az egyik (szinte neki) végzetes 12. május 2002 van Takuma-sato hatodik Forma-1-es futamán közelről találkozott „Matildo”, miután az egész helyzet nagyon hasonlított a hármashoz Morbidelli-Zarco-Rossi bajnoki versenyeken MotoGP alig két hete az osztrák háziorvos számára.

A Morbidelli-Zarco-Rossi és a Heidfeld-Montoya-Sato szituációk összehasonlítása.

Sato az övével van Jordan Hondo majd jobbra kanyarodott, abban a pillanatban, amikor hirtelen berepült a rétről Nick Heidfeld az övében Sauber és teljes erejével a japán autó oldalának csapódott. A német korábban elvesztette uralmát a jármű felett, és a gyepen kíméletlenül katapultált egy gyanútlan japán férfivá.

Az eseményeket egy biztonsági autó távozása váltotta ki, amely a pályára került, miután ez megtörtént Oliver Panis a motor hirtelen felrobbant a rajt-cél síkon. A 27. kör végén a biztonsági autó letért a pályáról, és a versenyautók lakókocsija közeledett a második kanyarhoz, amikor Nick Heidfeld észrevette a füstöt a hátulról Minardi versenyautója, amit sikerült Alex Yoong, erősen lenyomta a (fűtetlen) fékeket, ami azt okozta fonott és néhány centiméter hiányában átcsúszott a füvön a második kanyar mellett Juana Pablo Montoyo, ami Sata egy körre megelőzte és végül nekicsapódott Japonca.

A levegőben vannak repülő széndarabok, mindkét autó súlyosan megsérült, a hátsó része Sauber, a titán váltóval együtt mindenbe behatoltak a Sat versenyautó pilótafülkéjéhez. A japán férfi térdével elütötte a kormányt és elütötte kettétört, súlyos sérülése volt a csípője felett, de nem vesztette el az eszméletét.

Legendás Dr. Sid Watkins asszisztenseivel tíz percig küzdött, hogy kijusson a szerencsétlen japán férfiból a pilótafülkéből, mivel az ütközés olyan erős volt, hogy sisakja megszorult, és az egyik kiálló rész a térde alatt behatolt a pilótafülkébe. Heidfeld Sauberje, így Sato gyakorlatilag versenyautóba szorult. Mindkettő Heidfeld, aki láthatóan sántikált, helikopterrel utazták A grazi egyetemi kórház.

Sid Watkins je Eddie Jordan, csapattulajdonos Jordánia, mondta Sato túlélte "Egy csoda folytán", és ezért Jordánia megjegyezte: - Valaki odafent nyilvánvalóan szereti.

Néhány nappal ezelőtt a japán másodszor is történelmet írt, mivel 2017 után ünnepelt a híresnél verseny 500 mérföldnyi Indianapolisért, bár olyan módon, ahogy nem akarta, mivel az utolsó öt kör versenyzői súlyos balesetnek vannak köszönhető Spencer Pigot biztonsági autó mögé vitték.

WOLFF úgy véli: A RACING POINT ügy nem ér véget a fellebbviteli bíróságon

HOLLYWOOD FORMULA: Csak a kulisszák mögött vagyunk feszültségek tanúi!