RÓMA ePrix, I. verseny: Jean-Eric VERGNE nyeri a TURBULENT versenyt Rómában

A szabadedzéseken bekövetkezett súlyos balesetet követően Jean-Eric Vergne-nek sikerült összejönnie és megnyerni az olasz főváros két futamának elsőjét.

Csapat pilóta DS Techeetah van Róma megnyerte a Formula E-bajnokság harmadik idényét, a kétszeres bajnoknak technikai nehézségei voltak. Lucas di Grassi, amelynek öt perccel a vége előtt elfogyott a hajtása, ami zavaró volt Stoffl Vandoorne, aki elkerülte az autó irányítását, miközben megpróbálta elkerülni, és egy biztonsági kerítésnek csapódott, miközben csapattársa is nekiütközött. nyck devries. A verseny a fentiek miatt egy biztonsági autó mögött ért véget.

Ez az Jean-Eric Vergne 45 perc verseny és egy extra kör után győztes lett a római ePrix. A fent említett káosz után második lett Sam Bird, harmadikon pedig csapattársa Jaguar, Mitch Evans. Ezzel Bird átvette a vezetést az összesítésben, és a Jaguar növelte az előnyt az üldözőkkel szemben az összesítésben: - Micsoda őrült verseny. Eleinte rendkívül csúszós volt, és nagyon nehéz volt vezetni. Most nagyon elégedett vagyok " - mondta a verseny után Vergne.

Za Francia a győzelem egy rendkívül viharos nap koronája volt, mivel az első szabadedzésen súlyos balesetet szenvedett, amit okozott Oliver Turney, és ezért Vergne kihagyta a második szabadedzést, de a selejtezőben versenyzett és nyert ötödik hely. Végül hibátlanul vezette a versenyt, és kihasználta az előtte induló és a győzelmet ünneplő versenyzők hibáit.

Jean-Eric Vergne a turbulens római Formula E-versenyen ünnepelt.

Mint már említettük, jelenleg az összesített rangsor első helyén áll Sam Bird (Jaguar) 43 ponttal előrébb Freins (34 pont) és de Vries (32) A következő verseny Rómában holnap 13 órakor lesz.