Mario ANDRETTI: MICHAEL „határozottan” WORLD CHAMPION lesz

A Forma-1 korábbi világbajnoka, Mario Andretti elárulta, miért fia bukott meg a Forma-1-ben.

Úgy jött szupersztár és összesen 13 futam után ment és mindössze hét szerzett ponttal. Az egyetlen évad Michael Andretti a Forma-1-ben 1993-ban nem éppen az apja stílusában készült sikertörténet, de utóbbi érdekes magyarázattal szolgál arra, hogy Michael miért volt a Forma-1-ben nem volt hivatott a sikerre.

Mario Andretti azon a véleményen van, hogy Michael az F1 k McLarn jött "A lehető legrosszabb időben"amikor a csapat a wokingi már súlyos válságban van: „Michael akkor írt alá szerződést a McLarn-nal, amikor Aryton Senna már azt tervezte, hogy elmegy a Williamshez. Csapattársa állítólag Mika Häkkinen volt, de Senna megállapodása a Williamsszel elbukott, és Michael akkor már szerződött, amely szerint ő volt a legjobban fizetett pilóta, ami nagyon irigylésre méltó helyzetbe hozta.

McLaren je Häkkinen már megígérte a vezetői helyet az 1993-as szezonra, - De a finn hirtelen a pálya szélén találta magát, azért is, mert Andrettihez képest szinte szabad volt. - mondja idősebb Andretti. Ennyi volt „Politikai oldal” fia bekerül a Forma-1-be.

Michael és Mario Andretti. A háttérben Ron Dennis.

"Ugyanakkor új szabályt vezettek be abban az évben, miszerint nem szabad azon a pályán tesztelni, ahol a következő versenyre kerül sor, és csak 23 kört engedtek edzeni. Hülye szabály volt, amely nagyban befolyásolta a szezon eseményeit. Michael csak egy versenyhétvégén találkozott először minden pályával. Korábban nem tesztelhetett ott. - teszi hozzá Mario Andretti.

Csak benne Silverstone je Michael Andretti a szezon kezdete előtt már lehetősége volt vezetni egy McLarn versenyautót, de akkor is vele Honda motor, ami természetesen nem volt igazi összehasonlítás az általa tárgyalt 1993-as versenyautóval Cosworth motor. Annak ellenére, hogy Andretti az F1-be az IndyCar-sorozat bajnokaként érkezett az 1991-es szezonban, sok gondot okozott a Forma-1-hez való igazodásban, talán azért is, mert mindez összeállt nem teljesen odaadó, amit az is bizonyít, hogy nem akart Európába költözni, és minden versenyről az Egyesült Államokba érkezett.

Igaz is, mint beismeri apjahogy te vagy Michael belemerült néhány hibába az első futamokban. Az első két futamot nem a saját hülyesége, a sajátja miatt fejezte be első pontok amikor azonban befejezte, megnyerte a szezon ötödik versenyét Spanyolországban ötödik hely.

"Nagyon gyors volt, bármi is legyen" - mondta. magyarázat Mario Andretti és hozzáteszi: "Ayrton is nagyon tisztelte őt, különösen, amikor Michael megszokta a McLaren-Ford MP4 / 8-at." Ez különösen látható volt tesztelés a Magny-Course-n, hol van Másképp in Andretti mindössze öt századmásodperc választja el egymástól, és az elért időknek megfelelően az első és a második rajtsorban helyezkedtek el.

Mario Andretti szerint ő a fia "Bizonyította, hogy gyors lehet a Forma-1-ben, de számos tényező akadályozta meg abban, hogy ezt megtehesse." Egyikük a csapat főnöke is volt McLaren, Ron Dennis, aki meg akart szabadulni kedves és nem meggyőző amerikai versenyzőjétől, ezért közvetlenül azt mondta neki: „Mika helyettesít téged Olaszországban, és a végére viszi az idényt. Nem tudom, meghosszabbítjuk-e veled a szerződésedet, amíg Ayrton dönt. Valószínűleg csak novemberben fogjuk megtudni. "

Mario Andretti aztán meggyőzte Dennis-t, hogy Michael újabb esélyt kapott arra, hogy Olaszországban lépjen fel, ahol nyert harmadik hely, miután kilencedikként indult. Ez volt Andretti egyetlen dobogója az F1-ben, azért is, mert egy kellemetlen epizód után McLarn úgy döntött, hogy visszatér az Egyesült Államokba.

RÓMA ePrix, I. verseny: Jean-Eric VERGNE nyeri a TURBULENT versenyt Rómában

Luca DE MEO: Vannak, akik feleslegesnek tartják a FORMULA 1-et