Marc MARQUEZ továbbra is SACHSENRING KIRÁLYA kivételes győzelemmel Németországban

Marc Marquez be van kapcsolva Németország nagy nyereményei kilenc hónapos versenyzői távollét után nyert először MotoGP, És a spanyol versenypályán van sachsenring marad csodálatos 11 évig veretlen sorban. A Honda versenyzője a verseny első körében átvette a vezetést, majd túl erős tempót diktált a riválisok számára, a célnál került legközelebb hozzá Miguel Oliveira (KTM). A dobogón fejezte be a versenyt fabio quartararo.

Marquez nem ismeri a Sachsenring vereségét 2010 óta, bár a kvalifikációt követően szombaton azt mondta, hogy nem hiszi, hogy az egymást követő győzelmek húrja zavartalan marad az idei teszt után. Honda versenyző 581 nap alatt nyert először a Valencia Nagydíj 2019-es versenye óta, és a Honda egyik legnehezebb periódusa véget ért.

A rajt után átvette a vezetést a versenyen Aleix Espargaro (Aprilia), közben Marquez az ötödikről a másodikra ​​tört át. Az első kör végén megelőzte az élen járó Espargarót is, de a következő körben ismét átvette a vezetést és a végén elvesztette, mivel Marquez elhatározta, hogy betör az élre és megszerezzék az elsőbbséget.

A vezető duóé Jack Miller a nyolcadik fordulóban megelőzte Johann Zarco, Miguel Oliveira ezt azonban csak néhány fordulattal később tette meg. Miller és Oliveira a tizedik körben megelőzték Espargarót, Quartararo pedig a hatodik helyre csúszott, ahol megtámadták brad kötőanyag.

A pályán voltak esőcseppek jelentek meg a nyolcadik körben, amelyet Marquez kihasznált az előny növelésére. Ez a tizedik körre 1.5 másodpercre nőtt, míg Oliveira áttört a második helyre, és egy Honda versenyzőre vadászott.

A versenyen nem volt eső, Marquez a 15. körig két másodpercre növelte az előnyt, Quartararo pedig kezdett betörni az élre. Molnár már nem tudta tartani a tempót vezető versenyzők, így a verseny 19. körében el kellett hagynia a harmadik helyet Quartararónak. Oliveira kissé csökkentette Marquez előnyét, 5 körrel a vége előtt alig telt el a másodperc, és Marquez lassú volt kezdett elveszíteni a tapadását a gumikon. Ennek ellenére a spanyol felgyorsult, és a 28. körben ismét 1.5 másodpercre növelte az előnyt, amit Oliveira feladott vadászatával.

Marquez így ünnepelte a győzelmet, amellyel karrierje legnehezebb periódusát követően tovább gyógyul, Oliveira azonban megelégelte magát harmadik egymást követő dobogós helyezés. Quartararo végül elérte a harmadik helyet, növelve az előnyt a világbajnokság pontozásában, ahová most vezet 22 pontos előnnyel megelőzte Zarcót, aki a verseny végére a nyolcadik helyre csúszott, és további 9-rel Millert megelőzte.

Marc Marquez feljutott a tizedik helyre, és eddig gyűjtött 41 pont, ami azt jelenti, hogy elmarad az éllovas Quartararótól 90 pont.

Binder a végén negyedik volt, bár a versenyt a tizenharmadik helyen kezdte, majd a verseny következett Francis Bagnaia Millerben, Alex Espargaro de hetedik volt.

Jelenlegi világbajnok Joan mir a versenyt a 16. helyen kezdte, és korábban a kilencedikként fejezte be Paul Espargaro egy másik Hondán, és a csapattársak Alex Rins. Pontokat is szereztek a versenyen George Martin, Takaaki Nakagami, Valentino Rossiés Luca Marini.

Maverick Vinales vett egy újabb versenyt a feledésért, mivel végül csak tizenkilencedik volt, még mindig a helye Franco Morbidelli na Petronas Yamaha.

Először lemondott a versenyről Lorenzo Savadori, majd újra Danilo Petrucci in Alex Marquez, amely ütközött.

Mick SCHUMACHER a Q2-ben először: Mint egy sütemény, amit nem szabad enni

ASTON MARTIN: Inkább vasárnapra állítottuk be az autót