in ,

BUDKOWSKI: Alonso egy kicsit SCHUMACHER -re emlékeztet

Két év kihagyás után Fernando Alonso visszatért a Forma-1-be. Az a csapat, amellyel 2005-ben és 2006-ban megnyerte a címet, és amelyet most Renault helyett Alpine-nak hívnak.

Fotó: HB Press

Alonso 40 évesen az egyik legtöbbet tapasztalt versenyzők a mezőnyben és az igazgató szerint alpesi talán még jobban, mint valaha. A spanyol büszkélkedhet 322 verseny és két bajnoki címe mellett rendelkezik 32 győzelem, 97 dobogós helyezés, 22 terepi pozíció in 23 leggyorsabb kör verseny.

A csalódás után McLarn elköszönt tőle Formula 1, de soha nem zárta ki a visszatérést. Most megint itt van. Marcin Budkowski, rendező alpesi, a portálnak adott interjúban A verseny azt mondta, nagyon lenyűgözte Alonso. „Kicsit több mint húsz éve dolgoztam sok versenyzővel a Forma -1 -ben, és rendkívül lenyűgöző," így Budkowski, aki különösen méltatta Alonso szakmaiságát. „Kicsit Michael Schumacherre emlékeztet, őszintén szólva, amikor a Ferrarinál voltam, ami a profizmus mércéje volt, és mennyire pontos volt a megközelítése. Látom ezt a hasonlóságot Fernandóban."

Marcin Budkowski lelkes Fernando Alonso szereplése miatt, és rámutat, hogy a spanyol némiképp a legendás Michael Schumacherre emlékeztet - Fotó: HB Press

Főnök alpesi ez azonban még nem ért véget a törvényjavaslat dicséretével Alonso. "Meglep a versenyautóban nyújtott teljesítményével. Ez szinte hihetetlen. A parancsnoki pult mögött állunk, minden adat birtokában vagyunk, és teljes irányítással rendelkezünk a verseny felett. Versenyautóban ül, és teljes sebességgel vezet, és szinte ugyanaz a versenyelemzés.„Nem volt semmi baj A spanyol a versenyen Magyar háziorvos sikerült visszatartani Lewis Hamilton, jó példa volt a tapasztalataira. Alapján Budkowski vajon a fiatalabbaknak Alonso alig sikerült. „Engem ez izgat a legjobban. Azt hiszem, ez lehet a húsz éves tapasztalata a Forma -1 -ben, de még mindig nincs sok versenyző, aki akár húsz éves tapasztalattal is képes lenne erre."

Válasz hozzáadása

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. * jelzi a kitöltendő mezőket

A belga közvéleményt megdöbbentette a SPAJ -i versenypálya igazgatójának meggyilkolása