GP OROSZORSZÁG, FP1: Első képzés Szocsiban BOTTAS és Mercedes

Valtteri Bottas nyerte a Szocsiban rendezett Orosz Nagydíj első szabadedzését, Lewis Hamilton pedig a második hellyel megerősítette a Mercedes erejét ezen a pályán. A harmadik Max Verstappen volt.

Az első szabadedzés mögöttünk van Oroszország háziorvosa Szocsiban, amely napsütéses időben zajlott, a versenyzőket kissé csak az erősebb szél zavarta meg. Mondhatni, a képzés a várakozásoknak megfelelően zajlott Mercedes, ami itt remek. Még inkább Mr. Szocsi Valtteri Bottas, amelyhez az orosz versenypálya nagyon sokban fekszik.

A finn ezúttal is nagyon gyors volt, és végül mindkét fő jelölt előtt landolt az idei címért Lewis Hamilton in Max Verstappn. Az első tíz között megtaláljuk, hogy mit színes társaság különböző csapatok versenyzői, de a szemében nagy különbség lesz az első három mögött. Például Alonsoo a tizedik helyen elmarad 1,8 másodperc.

Lewis Hamilton bő két tizedmásodperccel maradt el csapattársától.

Az eredmény

Bottas a leggyorsabb köréhez kellett 1: 34,427 perc. Csapattársa Hamilton de bő két tizedmásodperccel volt mögötte. Harmadik Verstappen az övével van Red Bullom mögött a brit néhány századik másodperc. Mindhárman - csakúgy, mint a többi versenyző - elérték az idejüket lágy keverékek gumi.

Hamilton mögött szorosan azonban Max Verstappen landolt a harmadik helyen.

Charles Leclerc, aki motorcsere miatt a rajtról rajtol a vasárnapi versenyen, kevesebb mint egy másodperccel (0,7) maradt le a negyedik, ötödik helyen, Boszorkány és hatodik Gázos már 1,3 másodperces lemaradásban voltak, és mindkét versenyzőt csak néhány ezredmásodperc választotta el egymástól. Néhány ezrelékkel a hetedik helyen állunk Sainz egy Ferrariban. Nyolcadik Norris másfél másodperccel lemaradt a kilencedik McLarn mögött Perez de két tizeddel többet. Az első tízet veterán kerekíti Alonso.

Od tizenegyedik hely a versenyzőket a következőképpen osztályozták: Esteba Ocon (AlpineF1), Lance séta (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Daniel Ricciardo (McLaren), Kimi Raikkönen (Alfa Romeo), Yuki tsunoda (AlphaTauri), George Russell (Williams), Miklós Latifi (Williams), Nikita mazepin (Haas) Mick Schumacher (Haas).

Nikita Mazepina, a Haas versenyzője számára az első edzés valami különleges volt, hiszen ez volt az első fellépése hazai közönség előtt a Forma -1 -es autóval.

mérnöki

Mint mondták, itt vannak Ferrari a versenyautóban Charles Leclerc cserélje ki a teljes hajtóművet. Az első edzésen azonban nem ment minden simán, ugyanis furcsa érzésre panaszkodott. Pri Red Bullu azonban lehetséges motorcsere Verstappen még beszélgetésben. A holland panaszkodott a motorja problémáira is, mivel a gyorsulás késett.

Az edzést a virtuális biztonsági autó fázisába helyezték 30 másodpercre, hogy az autó leejtett részét eltávolíthassák a pályáról.

Események

Az edzés zökkenőmentesen zajlott nincs incidens. Néhány versenyző kipróbálta kövezett kirándulóövezetek. Az egyetlen említésre méltó esemény az volt A virtuális biztonsági autó 30 másodperces fázisamert el kellett távolítaniuk az autó egy kis részét a pályáról.

Alain INGYEN: A szabályok módosítása 2022 -re nem elég radikális