Az autósok között Mattias Ekström, a motorosok között Tosha Scharein Hondája volt a leggyorsabb a prológban

Mattias Ekström a leggyorsabb a 2024-es Dakar rövid prológján Seth Quinter előtt, Sebastien Loeb a harmadik. A címvédő Nasszer Al-Attiyah nem került a legjobb tíz közé.

Negyvenhatodik előadás Dakar Rally és ötödik v Szaud-Arábia a mai nap egy rövid prológussal kezdődött. Az Audi első ízben szeretné megszerezni a dobogót a harmadik rajtján elektromos hajtással. Mattias Ekström mutatta meg az RS Q e-tron sebességét a leggyorsabb idővel a prológban.

A prológ egy rövid bemelegítés volt, hogy meghatározzuk az első szakasz sorrendjét. Körülbelül 130 kilométerre a bivaktól Al-'Uli rövid volt 27 kilométeres sebességteszt, amelyen az időt mérték. 70 autó állt fel a rajtvonalra. A fordított sorrendben induló motorokkal ellentétben a prológ indult elsőként a legnagyobb kedvencekkel. Közvetlenül a legjobb motorosok mögött léptek pályára. A terep kihívást jelentett, mivel a prológ nagy sziklák körül és homokos talajon zajlott.

Címvédő Nasszer Al-Attiyah az átvitel után van Toyota v pro drive elsőként haladt át a rajtrámpán, és ő volt az első pilóta, aki a célegyenesben érte el a leggyorsabb idejét. De a katari sportsztár, aki szintén fel akar lépni Olimpiai játékok Párizsban, nem sokáig őrizte meg rangját.

Audi sofőr Mattias Ekström volt a leggyorsabb a rövid bevezető gyorsasági teszten 16:30 perccel. Seth Quintero, aki először vezet a csúcskategóriában azóta, hogy a T3-as osztályból fellépett Al-Attiyah helyére a Toyotánál, azonnal megmutatta tehetségét.

Az amerikai a második helyen végzett. Rally világbajnok Sebastien Loeb (Prodrive) a harmadik leggyorsabb időt érte el. A Baumgart fivérek, Marcos és Cristian követték. Az X-Rally csapatában a brazilok mindegyike hajt egyet Prodrive Hunter.

Egy rúd Krzysztof Holowczyc, aki 2015 óta először vesz részt a Dakaron, az X-raid T1+ járművében, Mini JCW Plus, a hatodik helyet szerezte meg. Rekordgyőztes Stephane Peterhansel 35. Dakarjára indul Audival. A hetedik helyről indult.

A motorosok közül négyen értek el 18 perc alatti időt. kívül Scharein, Sanders in Ág is köztük volt Adrien van Beveren (Honda). Rally Raid világbajnoki bajnok Luciano Benavides Husqvarna rajtszáma 1. Az argentin az ötödik helyen végzett. Ahogy az várható volt, óvatosan kezdett a két szlovén a Dakaron, mert az volt Simon Marčič a prológ a 69. helyen zárt, Toni Mulec és 85 éves volt.