ABU DABI, verseny: A szezon tökéletes befejezése Lewis Hamilton számára

Lewis Hamilton uralta az F1 idei szezonjának döntőjét, és tizenegyedik győzelemmel zárta az idényt.

Fotó: HB Press

A jelenlegi világbajnok győzelemmel búcsúzott az idei szezontól, mivel szuverén módon megnyerte a szezon 21. futamát, Abu Dhabi Nagydíj. Versenyző Mercedes először kezdettől fogva húzta meg, és könnyedén irányította, mi történik a háta mögött. Hamilton számára a mai győzelem idén tizenegyedik, és mögötte vannak Max Verstappen in Charles Leclerc.

Már a verseny előtt kristálytiszta volt, hogy ott vannak A Mercedes a fő favorit a győzelemhez. Hamilton a 27. körben tette meg az egyetlen megállót a boxban, minden más gond nélkül ment az ezüstön, és a brit már felvett a 250. Forma-1-es versenyén. 84. győzelem in az ötvenedik, amelyet az első rajtpozícióból ért el, csak hét győzelmet hagyva a statisztika ezen részében az abszolút rekordtól Michael Schumacher.

Lewis Hamilton karrierje 84. győzelmét már Abu Dhabiban ünnepelte.

Charles Leclerc, aki a második rajtvonalról támadott, az első néhány körben sikerült előbbre jutnia Verstappen, amelyet pszichológiai háború követett a csapatok által felvett stratégiákkal. Pri Ferrari a 13. forduló első állomásán döntött, Verstappen a 26. körig ragaszkodott a közepes gumikhoz. A megállás után jött Monaco és néhány gyors kör után a 32. körben is megelőzte.

Így Max Verstappen megelőzte Charles Leclercet.

Ez a második állomás Leclerc átment a 39. körben, de már nem sikerült veszélyeztetnie a hollandot, így a harmadik helyen maradt, ami még nem garantált teljes mértékben, mivel a verseny vezetése már vizsgálatot indított a Ferrari ellen a Leclerc versenyautó benzin mennyiségében mutatkozó jelentős különbségek miatt.

Sebastian Vettelnek két körrel a vége előtt sikerült megelőznie Alex Albont.

Végül a leggyorsabb három mögött végzett Bottas, aki remek versenyt vezetett, amikor utoljára indult. Sebastian Vettel, aki a verseny elején a negyedik helyen állt, a boxokban jelentkező problémák (a bal első kerék felszerelése) után a hatodik helyre esett vissza, de a box előtt a vége előtt a második megállás után elkapta és megelőzte Album.

Nagyszerű versenyt vezetett sergio perez, akinek okos taktikával és frissebb gumikkal sikerült megelőznie a verseny végén Norris földje, és a fiatal brit után eljutottak a pontokig Daniil Kvyat in Carlos Sainz.

Nico Hulkenberg, akit a Renault utolsó versenyén a nap versenyzőjeként is kiválasztottak, a tizenkettedik helyen végzett.

Már két találkozó: Mennyire meleg a dátum a Ferrari és Hamilton között?

A Ferrari bajban van: a Leclerc autó üzemanyag-szabálytalanságai!?