FERRARI és MICK SCHUMACHER: Nagy elvárások

A Ferrari fiatal versenyzője, Mick Schumacher első Forma-2-es idényét a tizenkettedik helyen zárta. Jövőre a Prema csapatában is versenyezni fog. Mattia Binotto, a Ferrari csapatának vezetője rámutat, hogy magas elvárásokat táplálnak.

Fotó: HB Press

Mick Schumacher első évada van Formula 2 kiesett Európa bajnokként Formula 3. Eredményei vegyesek. A 20 éves fiatalember be van kapcsolva Hungaroring nyerte a sprintversenyt, on 22 verseny azonban kilencszer szerzett pontokat. De a premier szezonban Formula 2 keserű tapasztalatokból is sokat tanult.

Mick Schumacher sokat tanult a keserű tapasztalatokból a premier Forma-2-es szezonban. De a következő év, saját szavai szerint, könnyebb lesz - Fotó: HB Press

V Abu Dhabi, az utolsó versenyen A Formula 2 2019-es szezonja, a fiatal német azt mondta:Nagyon jó versenyeink voltak, amelyeken én is csodálkoztam, hogy milyen jól teljesítettünk. Ilyen például Ausztria vagy Olaszország. Megtanultam, hogyan kell kezelni a gumikat, és a verseny vége felé még többet tudtam hozzáadni, amikor a versenyzők már küzdöttek a problémákkal. A szezon elején nehéz volt megtalálni a megfelelő dolgokat, de innen jobban ment. Elégedett vagyok a végzettséggel. Talán most kevésbé az eredmények szempontjából, mert voltak olyan helyzetek, amikor hibákat követtem el, vagy stratégiai szempontból nem a legjobb döntéseket hoztuk meg, ami a gyors kört illeti. De a versenyautóban érződik az érzés, és volt sebességünk rendszeresen az első ötbe kerülni. Ez nagyon pozitív volt."

Mick az idei legnagyobb sikerét azzal ünnepelte, hogy megnyerte a sprintversenyt a Hungaroringen, ahol megmutatta, hogy rengeteg tehetsége van - Fotó: HB Press

Mick folytatja:Kicsit másképp képzeltem el az ingyenes edzés hatását. Rendkívül keveset vezetünk, és ez nagyon nehéz ezen a bajnokságon. 45 perces szabadedzésünk van, majd elmegyünk a selejtezőkhöz, amelyek fél óráig tartanak, majd az első verseny a menetrend szerint zajlik. Ha összeadjuk az egészet, az nagyon kevés. A 2020-as szezonban pedig még rövidebb lesz a tesztelés. Abban azonban biztos vagyok, hogy a következő szezonban sokkal könnyebb lesz számomra, mert ismerem a versenyautót, a pályákat és az összes be- és kifutót. Örülök, hogy ugyanabban a csapatban vehetek részt a Forma-2 második évadjában. Természetesen egy lépés a Forma-1-be jó dolog lenne, de én személy szerint úgy gondolom, hogy ez előny számomra, ha még egy év tapasztalatot szerzek, különösen a tekintetben, mert a 2020-as szezonban 18 hüvelykes kerekeink lesznek amelyet a 1-es szezonban vezetnek be a Forma-2021-be. További tapasztalat, ez csak számomra lehet pozitív. Célom, hogy lépést tartsak a legjobbakkal, ha nem a legmagasabban versenyzek."

Ettől az évtől Mick a Ferrari Racing Academy tagja is, főnöke, Mattia Binotto pedig nagyon szorosan figyelemmel kíséri munkáját - Fotó: Ferrari

Mick Schumacher tagja Ferrari Akadémia versenyzők, ezzel a Ferrari főnöke Mátyás Binotto nagyon szorosan figyelemmel kíséri munkáját. Ez már egy ideje Binotto v Maranello mondott: "Amikor 1-ben a Forma-2021 belép a versenyautók új generációjába, akkor nagyon fontos lesz, hogy tapasztalt pilótákat tapasztalhassunk versenyautóinkban. Mick egy napon a Forma-1 jelöltje lesz? Biztos vagyok benne. Sokat várunk tőle a következő szezonban.„Lehetséges menetrend Mick karrierje így nézhet ki: Jó szezon után Formula 2, lehet a szezonban 2021 bejutott Forma-1, nagy valószínűséggel k Ferrari partner, csapat Alfa Romeo.

Ha Mick Schumacher kiválóan teljesíti a Forma-2 második szezonját, akkor a 2021-es szezonban továbbjuthat a Forma-1-be, nagy valószínűséggel az Alfa Romeo csapatához - Fotó: HB Press

CHARLES LECLERC találgatások: Csapatjátékos vagy egoista?

RED BULL: Az új 2020-as versenyautóval két héttel az ütemterv előtt