in ,

Végtelenül összetett kérdés: 1. KÉP és NŐK

Már régóta a nő állt utoljára a Forma-1-es verseny rajtvonalán. Rövid történelem.

Fiatal Flörsch Zsófia többért harcol egyenlőség a motorsportban. A férfiak és nők közötti esélyegyenlőségért. „Szerintem egy nő ugyanolyan gyors lehet, mint egy férfi. Ehhez azonban azonos oktatásra van szükségünk. Éppen ezért nagyon fontos, hogy vannak olyan vállalatok, amelyek meglátják a nő lehetőségeit és egyenlő oktatási lehetőségeket kínálnak számára. Sok nő van, akiben lenne potenciál. De sürgősen szükségünk van esélyegyenlőségre,"Olyan fiatal német.

Sophia Flörsch abban az időben az egyenlőségért és az esélyegyenlőségért küzd a motorsportban a férfiak és a nők között.

Jamie Chadwick az akkori csapat tagja Williams, ahol feladatokat hajt végre a szimulátorban. Ezen kívül meg is fogja angol ebben a szezonban megvédte a bajnoki címet W sorozat. Ebben a sorozatban formulák nőknek ebben az évben szuper licencért is pontokat kap. Jamie a média megítélése szerint a játékban is ez lehetséges a Ferrari Versenyzők Akadémiájának jelöltje. Mátyás Binotto, csapatfőnök Ferrari, végül kifejtette, hogy támogatniuk kell egymást is női versenyzők. "Vannak emberek, akik azt gondolják: "Rendben, jó vagy egy nőnek, de nem kell egészen a csúcsig eljutnod." Ezt motivációnak veszem. Nagyon hiszem, hogy lehetséges, és ha nem, akkor valahol van egy nő, aki határozottan képes rá,Mondta a fiatal nő Chadwick.

Jamie Chadwick, a Williams fejlesztőcsapatának versenyzője szintén sokat foglalkozik azzal, hogy a Ferrari Racing Academy-be költözik, ahol ő lenne az első női tag.

Valójában már elmúlt sok időtmikor volt utoljára a Forma-1-es verseny rajtja hagyd állni . Itt egy rövid áttekintés a szebbik nemben tesztelték a motorsport királyi osztálya.

MARIA TERESA DE PHILIPPIS

Igazi volt forradalmi, az első nő, amely belépett férfiak tartománya. Évek 1958 van Forma-1 ben benevezett a versenyre Monaco, de a selejtezőben van az övével Maserati 250F öt másodperccel lemaradt a versenyből. A versenyen v Belgium je olasz a kiindulási ponttól 19 felé haladt tizedik hely. Ezen kívül tovább versenyzett Portugália és be Olaszország, de technikai problémák miatt nem látta a célt.

Maria Teresa de Filippis, minden bizonnyal forradalmár és a nők úttörője a Forma-1 férfi területén.

Legendás az övé megakadályozta az indulást a versenyen v Franciaország. Ma már elképzelhetetlen. Versenyszervező Franciaország háziorvosa csak nem hagyta, hogy elinduljon. „A szervező azt mondta nekem, hogy az egyetlen sisak, amelyet egy nőnek viselnie kell, az a fodrászaté,- Egyszer azt mondta de Filippisova. A többi három megjelenése itt: Maserati, mert évek 1959 ban ben Monaco kölcsönvett Porsche Formula 2 nem kvalifikálta magát a versenyre. Leült 21. hely, és az utolsó kör leggyorsabb idejét kitisztították. Aztán tartott 15 évhogy v Forma-1 a nő újra megjelent.

LOMBARDI LELLA

Ő volt a Forma-1 legsikeresebb nője. Évekig ünnepelte debütálását 1974de először "elesett”A képesítésekről. Évek múlva 1975 in 1976 versenyautókban van március, Williams in RAM együtt hajtottak 12 verseny. És mint az egyetlen nő nyert is néhányat eddig érdemes. Kaotikus versenyen v Spanyolország évek 1975, amelyet idő előtt felmondtak, nyert hatodik hely azzal fél bajnoki pont.

Lella Lombardi, az egyetlen nő, aki pontokat (vagy inkább fél pontot) nyert a Forma-1-es bajnokságban.

Szomorú tény: Versenyezz Osztrák Nagydíjeszik 15. augusztus 1976, az övé volt utolsó verseny és egyúttal a mai napig az utolsó verseny is, amelyen részt vett . Csak három nő közel voltak hozzá. Ami azt is jelenti, hogy nem sikerült.

WILSON KÍVÁN

Ami vele van gyakran elfelejt említeni az a tény, hogy versenyautóval van Formula 1 megnyerte a versenyt. Egy dél-afrikai ugyanis 7. április 1980 a versenyautóban Farkas-Ford a versenyen v Hatchu márkák ünnepelte a győzelmet mégpedig szuverén: elejétől a végéig! Az övé gyanta azonban az volt, hogy versenyautóval versenyezte Formula 1de mentle- Azért Brit Formula-1-es bajnokság. Három hónappal később regisztrálták a versenyre Világbajnokság, de versenyautóval van Williams-Cosworth maradt a képesítésekben.

Desire Wilson még a Forma-1-es futamot is megnyerte, de sajnos csak a brit Forma-1-es bajnokságot nem számolták világbajnoki pontként.

DIVINA GALICA

angol tiszteletteljes 28 év ben tesztelték verseny, háromszor próbált repülni 1976 in 1978 kvalifikálja a versenyt Formula 1, de minden alkalommal kudarcot vallott. Mégis az volt gyorsan menet közben, mert az övé sikeresebb volt karriert a téli sportokban. Vége 60-es évek években és az elején 70-es évek volt a legsikeresebb síelő Nagy-Britanniában és fellépett három téli olimpia.

Divina Galica a Forma-1-ben is kipróbálta magát, de a fehér pályákon sikeresebb karriert futott be, mivel ő volt a legsikeresebb brit síző.

AMATI GIOVANNA

leta 1992 előadta utolsó nő a Forma-1-ben. Neki az nem volt jó idő, amelyet szintén évekkel ezelőtt publikált. Mégpedig a nő szembesült vulgáris megjegyzések, macsó viselkedés in nehéz körülmények. Nem tette egyetlen tesztvezetés sem, szintén ülés soha nem volt alkalmazkodva ahhoz. Következmény: Mindig van nem sikerült kérvényesítések. Média azonban versenyeztek gonosz megjegyzések. „Arról nem volt szó, hogy a legrosszabb csapatért versenyeznék beosztott motorral, és olyan versenyautóban, amelyet nem volt könnyű kezelni. Nagyon frusztráló és megalázó volt," azt mondta Amatié.

Giovanna Amatinak szembe kellett néznie a férfi tartomány keserű valóságával, mivel mind a média, mind a kollégák megalázták és figyelmen kívül hagyták.

In férfi kollégák? Teljesen megvan figyelmen kívül hagyta. Az egyetlen, aki meghajolt előtte Figyelem, legendás volt Ayrton Senna. "Mindenki másnak sok mondanivalója volt. A csúcspontot azonban Jean Alesi váltotta ki, aki azt mondta: "Ó, a Forma-1 már nem a Forma-1, ha a nők is versenyeznek most." Amikor aztán nem sikerült kvalifikálnom, csak olaj égett. A megjegyzés így hangzott: „Persze, nő. Mindig ezt mondtuk. És természetesen hasonló,"Emlékszik Giovanna, ami háromszor nem sikerült neki a kvalifikációnak rabszolgakocsi. Akkor az övé volt Forma-1-es kaland befejezett.

Az utolsó nő, akinek jóváírták a „férfi domain” beírását, Susie Wolff volt, aki néhány évig szintén a Williams tesztversenyzője volt.

Az utolsó nő, akinek jóváírták a belépés lehetőségét Forma-1, így volt susie Wolff, feleség Tota Wolff, csapatfőnök Mercedes. A skót néhány éves volt teszt és fejlesztő versenyző csapatok Williams, de látszólag az akadály túl magas volt számára is.

Carmen Jorda a Lotus csapatának fejlesztő versenyzője is volt, de sajnos a Forma-1 rajtvonalát sem sikerült elérnie.