in , ,

MAX VERSTAPPEN: Nem úgy fogok vezetni egy MERCEDES-t, mint egy nagymama

Max Verstappen megmutatta a Mercedesnek a határaikat a Formula-70 Grand Prix versenyén, a silverstone-i Mercedes-ben, és a verseny során a fiatal hollandnak még volt ideje poénkodnia a rádióban csapata parancsnokságával.

Max Verstappen az idei bajnokságban van Formula 1 újra bevezetett egy kicsit több feszültséget. Az V. győzelmévelN a Forma-70 1. évfordulója Silverstonban versenyző Red Bulla véget ért a dominancia Mercedes a 2020-es szezonban.

A siker titka? Verstappen az első gumikészlettel van kemény keverékek -ig maradt a pályán 26. forduló és ezáltal döntő előnyre tett szert. Míg mindkét versenyző Mercedes, az első versenyhez képest Silverstone, nak,-nek puhább gumik hólyagokkal foglalkozik, az Verstappen teljes erejéből megnyomta. Nico Rossberg, az év világbajnoka 2016, a német televíziónak szól RTL dicsérte a fiatal holland. „Max küzdött, és nem fogadta el, hogy a Mercedes legyőzhetetlen."

Max a verseny első harmadában lehetőséget látott arra, hogy ezúttal más legyen.

Max: Nem fogok úgy vezetni egy Mercedest, mint egy nagymama

Felett rádiós kommunikáció versenyző Red Bullde azt is mondta:Nem egyszerűen úgy fogok vezetni egy Mercedest, mint egy nagymama.És az volt Verstappen igazán kedvére, a verseny után különlegességgel bizonyított hangsúly az egészségre mechanikájukat. A verseny után rádiós úton van a boxok felé tréfásan mondott: "Mindannyian jól hidratáltak? A kezét is fertőtlenítik? Ezen a versenyen határozottan vizesek voltak."

Néhány higiéniai utasítást is adott szerelőinek.

Azok a poénok Verstappen a rádión keresztül vannak célzás a csapat menedzserének Jonathan Wheatleyakik a sajátjukkal csapnak össze higiéniai utasítások aktív marad. Verstappen mondja: "Nagyon jó a légkör itt. Szeretem azokat az embereket, akikkel dolgozom, és ezért néha viccelődünk is." Tudok Holland s 30 ponttal lemaradva za Lewis Hamilton most beleavatkozik a bajnokságba? „Valójában még mindig túl lassúak vagyunk a Mercedeshez képest. Ma jó stratégiánk volt, és a lágyabb gumik remekül működtek számunkra. De a keverékek általában nem annyira puhák,- mondta a verseny után Verstappen.

És őszinte öröm Max Verstappn barátjának, Lando Norris győzelmének

Helmut Marko, sportfőnök Red Bulla, a kollégáknak szól F1-Insider.com által kiadott: "Az alvázunkban már nincs nagy kecske, de mégis van benne egy kis féreg. De mindig azt mondtuk, hogy számunkra a bajnokság még nem ért véget. Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy a sebesség szempontjából az első versenyt Ausztriában is megnyerhetjük." osztrák várom magas hőmérséklet a következő futamon Spanyolország, ami a hétvégén lesz. „Abban az időben 34 ° C körül van Barcelonában. Aztán jön két olasz verseny. Még ott is magas lehet a hőmérséklet. Ez csak egy plusz pont számunkra," így Marko.