GP SPANYOLORSZÁG, FP2: HAMILTON három tizeddel megelőzte BOTTAS-t

A Mercedes még délután is minden mércéje volt Barcelonában. Lewis Hamilton alig három tizeddel verte meg csapattársát a hőségben, míg Max Verstappen nyolc tizedmásodperccel maradt el a harmadik helyen.

A pénteki második gyakorlat v Barcelona a kitűzött nap legjobb idejével ért véget Lewis Hamilton. Szokás szerint mindkét Mercedes csúcskategóriás volt a maga számára. Hamilton a versenypálya pályája mögött áll Barcelona-Katalónia körút 1: 16,883 0,287 percet vett igénybe, és XNUMX másodperccel volt gyorsabb, mint egy csapattársa Valtteria Bottas.

Max Verstappn ez ismét több mint nyolctized másodpercet futott, hogy vezesse Hamiltont. A sofőr Red Bulla A pénteki edzésen a második helyen végzett korábbi csapattársa előtt Daniel Ricciard (Renault) és az edzés meglepetése, Romain Grosjean (Haas), aki ötödik volt, és a motorproblémák ellenére nagyon jó időt tudott elérni.

A nap meglepetése mindenképpen Romain Grosjean volt, akinek Haasszal sikerült az ötödik helyre kerülnie, annak ellenére, hogy az edzés közepén panaszkodott a Ferrari motor erőveszteségéről.

Charles Leclerc hatodik volt, és ismét gyorsabb volt, mint Sebastian Vettl, aki az új futómű ellenére is csak tizenkettedik volt, 1,5 másodperccel lemaradva az éllovas brittől. Bejutottak a legjobb tízbe is Carlos Sainz (7./McLaren), sergio perez (8./versenypont), Stephen Ocon (9./Renault) ben Pierre Gasly (10./AlphaTauri).

Valtteri Bottas túl hosszú volt a kanyarban, és így a kavicsba hajtott. Szerencsére nincs következménye.

Annak ellenére, hogy nagy a lemaradás a kvalifikációban Max Verstappen nem dobja a puskát a kukoricába: „Egy körben valóban nagyon lemaradunk, de hosszú távon a különbség nem annyira nyilvánvaló. Az autó szépen manőverezhető, a gumikopás szabályozható. Talán lágyakat kellene használnunk a versenyen ... ” je Holland edzés után a rádióüzenet végén a csapatának. Csapattársa Alex Albon tíz hellyel lemaradt mögötte, és végül a tizenharmadik helyen landolt.

Daniel Ricciardo örült a negyedik helynek.

A motor átmeneti problémáitól eltekintve azonban a Romain Grosjean, ami aztán szinte önállóan és egy kisebb út során megoldódott Valtteria Bottas a homokban nem voltak említésre méltó események, láttunk egy érdekes képzést, amely sok kérdést nyit meg, főleg a Pirelli gumik kopása a versenyen. Várhatóan a legtöbb csapat választja közepesen összetett gumiabroncsok.

AUSZTRIA GP, péntek: KTM a leggyorsabb idővel, feltámadás DUCATIA