MotoGP teszt, MISANO: Maverick VINALES a leggyorsabb köridővel

Maverick Vinales érte el a legjobb köridőt kedden a misanói teszteken. Dorna sok sofőrrel tesztelte az F1 stílusú rádió használatát.

Kedden vannak MotoGP csapatok a két verseny között c Misan alkalma volt kipróbálni motorkerékpárjaikat és felfedezni azokat a problémákat, amelyek a múlt hétvégén voltak. Ezen kívül vannak Dorni új rendszert tesztelt rádiós kommunikáció a boxok és a versenyző között.

Hiányzott a vasárnapi győztes. Vezető Petronas Yamaha, Franco Morbidelli, kihagyta a tesztnapot. Az olasznak hasfájása volt, és úgy döntött, hogy energiát takarít meg a hétvégi második hazai meccsre. A Honda vezetője is hiányzott, Stefan Bradl, LCR csapattag, Cal Crutchlow (sérülés miatt) és egy Tech 3 KTM versenyző, Iker Lecuona.

Franco Morbidelli rossz egészségi állapota miatt elmulasztotta a misanói keddi teszteket.

Technikai szempontból ez volt a nap fénypontja új Yamaha kipufogó. Valentino Rossi tesztelt egy új komponenst, amelynek a szakértők szerint meg kell hozzájáruljon az állóképességhez. Az új kipufogó lényegesen hosszabb, mint a korábban használt.

Állítólag ez elősegíti a növekedést nyomaték közepes sebességnél. Ennek megfelelően a sofőröknek már nem kellene ilyen magas fordulatszámmal hajtaniuk a motort, aminek javulnia kell motorkerékpár tartóssága a verseny alatt. Az is lehetséges, hogy egy hosszabb kipufogógáz segít jobb hőátadás távol a motortól.

Az új kipufogó mellett a garázsban volt Yamaha motorkerékpáron Maverick Vinales új karbon rugós láb is megfigyelhető. A spanyol a hátsó kerék fékkarját is tesztelte, automata sebességváltóval felszerelt robogók mintájára.

Vinales kedden elég rosszul esett, de a napot a nap legjobb időpontjával zárta. A versenyző, aki a múlt hétvégén kezdte a versenyt pozíció mező 1: 31,532 perc alatt vette meg a kört. Összehasonlításképpen: szombat délután csak 0,121 másodperccel volt gyorsabb. Csapattárs Valentino Rossi csak a 17. helyen találta magát.

Hondót a teszteken csak két pilóta képviselte. Továbbá Alex Marquez az LCR pilóta is teljesítette köreit Takaaaki Nakagami. A japánokat ma reggel tesztelték az idei Hondával Stefan Bradl, aki nem tette meg ezt a tesztet. A napi rangsorban Nakagami a második helyre került 1: 31,803 emlékművel. Az átalakított kipufogót a Honda mérnökei is tesztelték írta Alex Marquez.