Alex MARQUEZ: Kiemelkedő teljesítmény után a 18. helytől a második lépésig

A Repsol Honda újonca, Alex Marquez igazi szenzációt váltott ki a le Mans-i MotoGP-versenyen, és esőben először felmászott a dobogóra.

Alex Marquez esős MotoGP versenyen van Le Mans a rajt 18. helyéről a 2. helyre került és meglepte a versenyt. Évi világbajnok számára Moto2 osztály 2019-ben ezek voltak az első dobogók a királyi osztályban, amely megkoronázta az idei szezon kilencedik versenyét hetedik győztes. Nehéz elhinni, de ebben az évben éppen ilyenek voltak első lépések za Honda!

A végén van Marquez mindössze 1,2 másodpercet futott a győztesig Danilo Petrucci (Ducati), akivel korábban sikerült elszakadni a csoporttól Dovizioso, Marquez in Paul Espargaro. - Hosszú és fárasztó verseny volt. végül ragyogott Marquez. „Kezdettől fogva őrült volt a 18. helyen. De már a kezdetektől tudtam, hogy sok minden lehetséges ma. Természetesen nem gondoltam a dobogóra. A kezdés elég jó volt, az első kanyarban támadtam, ami kissé kockázatos volt. Aztán először az első kereket kellett a megfelelő hőmérsékletre állítanom, mert a gumiabroncs közepes változata volt rajta. Eleinte könnyebben mentem, aztán az érzés javult és javult. Láttam, hogy a három dukát előnyben van. Elvesztettem egy kis időt Crutchlow mögött.

Le Mans-ban Alex Marquez megszerezte első dobogós helyét a MotoGP osztályban.

Akkor fiatal Alvás nyissa ki ismét a gázkart: - Láttam, hogy a Ducati kissé lelassult. Gondoltam: Miért ne? Aztán Pált is megelőztem. A legfontosabb az volt, hogy vesztettem egy kis időt Dovi ellen, mert olyan gyors volt a repülőgépeken és erős a fékeken. Szóval meg kellett találnom egy másik helyet az előzéshez, a 4–6-os kanyarok között, ami nagy kockázatot jelentett. Petrucci akkor már túl messze volt, csak a célig akartam eljutni. Semmi esetre sem akartam azonban elesni, akkor az egész kárba veszett. Senki sem emlékszik a versenyemre. Végül Pol felkereste, de képes voltam irányítani őt.

"Sokat kell fejlődnünk a száraz pályás versenyekre való felkészülés terén." - mutatott rá a spanyol. „Utolsó dobogóm Malajziában volt. Akkoriban még jobbnak tűnt számomra, amikor megnyertem a világkupát. Most keményen kell dolgoznom és javítanom a teljesítményemen, különösen a kvalifikációban. ” A szezon első pontjait a nyolcadik hellyel is megszerezte csere Marquez öccse, német Marc Stefan Bradl.