Valentino ROSSI továbbra is POZITÍV a Covid-19-nél, cseréje GERLOFF lesz

A valenciai MotoGP futam előtt Valentino Rossi még mindig pozitívan áll a covid-19-nél. A Yamaha az amerikai Garrett Gerloffot jelölte helyére.

Egyelőre nem világos, hogy lesz-e Valentino Rossi jövő hétvégén fellépett Európa Nagydíja Valenciában (Spanyolország). A Yamaha már kinevezte potenciális csereként Garrett Gerloff, aki a Yamaháért hajt a világbajnokságon Superbike.

Rossinak azért kellett pozitív tesztek a covid-19-en két verseny elmaradásához a versenypályán MotorLand Aragon (Spanyolország). - egy kirándulás előkészítése Valencia Rossi még egy kedden (november 3-án) lépett fel PCR teszt, ami szintén pozitív volt.

Hogy be tudjon hajtani Valencia, Rossinak két negatív tesztnek kell lennie. Tegnap újra tesztelték. Ha ez a teszt negatívnak bizonyul, akkor is marad elegendő idő egy új tesztre és a részvételre Európa Nagydíja.

Garrett Gerloff szerezhet esélyt Valentino Rossi helyett.

Ha Rossinak nincs két negatív tesztje, akkor benne lesz MotoGP először mutatták be a nyilvánosságnak Garrett Gerloff. Egy amerikai számára ez, úgymond, ugrás az ismeretlenbe, mivel ő nem is tudja Yamaha M1 sem versenypályák Circardo Ricardo Tormo Valenciában.

"Ez a vírus nagyon összetett és súlyos kérdés" mondja Rossi. „Két napig nagyon rosszul éreztem magam. Néhány nap múlva ismét százszázalékos formában voltam. Állandóan elszigetelten voltam és követtem az orvosok utasításait. "

„Nagyon szomorú és nehéz helyzet, de így van. Sajnos a tegnapi tesztem ismét pozitív volt - csakúgy, mint az összes előző. Szerencsére még két lehetőségem van, így pénteken vagy szombaton visszaállhatok a pályára. ”

Ha ezt elmulasztja, akkor esélye lesz rá MotoGP megkapta a 25 éves amerikait, aki 2016-ban és 2017-ben a XNUMX-os sorozat bajnoka volt Supersport MotoAmerica, tavaly és tavalyelőtt a világbajnokságon Superbike za Yamaha nyert néhány dobogót, és az idényt az összesítésben a 11. helyen zárta idén.