Cal CRUTCHLOW akkor is elégedett lenne, ha ebben az évben befejezné karrierjét

Cal Crutchlow szerződése az LCR Hondóval az idei szezon után lejár, ahol a következő szezonban Alex Marquez váltja, aki ideiglenesen búcsúzik attól a gyári csapattól, amelyhez Pol Espargaro csatlakozik.

Sokan azon a véleményen vannak Honda jó eredmények után Marquez hibázik ezzel a lépéssel. A Honda félgyári csapatának második helye tartozott Takaaki Nakagami, aki a múlt héten két évadra szóló szerződést kötött.

Jövő Cal Crutchlow még mindig bizonytalan a megjelenésében MotoGP, de van még néhány lehetősége. Pri április megvárva, mi lesz a jövőben Andrea Iannone, amely még mindig a múltbeli doppingolással kapcsolatos panasz kimenetelére vár. Ha a fellebbezés kudarcot vall, az Apriliának két lehetősége van - az egyik az, hogy helyét a jelenlegi tesztversenyző cserélje le Bradley Smith, a másik az RS-GP-re ültetni Crutchlow, amelynek lejár a szerződése a Hondával.

Cal Crutchlow eddigi MotoGP-s pályafutása során háromszor nyert, és 19 alkalommal állt dobogón.

Crutchlow csatlakozott MotoGP a 2011-es szezonban a csapatban Yamaha Tech3, de az osztályból jött Superbike. A 2014-es szezonban egyéves szerződést kötött Ducati majd a csapat tagja volt Honda. Karrierje során összesen 3 győzelmet és 19 dobogót ért el, és azzal dicsekedhet, hogy a tizedik évadig a legelitebb osztály tagja. után lett a legsikeresebb brit versenyző Barrey Sheen.

angol továbbra is vágya van arra, hogy a 2021-es szezonban is versenyezzen, de ha ez nem történik meg, akkor is elégedett lesz, mivel úgy véli, sokat elért. „Meg kell néznem az egész helyzetet. Azt hiszem, sokat tettem a MotoGP-ben. Valahányszor a kerékpárra ültem, száz százalékban odaadtam magam. Nem nyertem a világbajnoki címet, de tudom, hogy mindent megtettem. Még mindig versenyezni akarok, mert továbbra is versenyképes vagyok, és ha lesz rá alkalmam, szívesen elfogadom. ” mondja .

Az Aprillia jó projektet vezet Massimo Rivolo, de van egy remek versenyzőjük is Aleixa Esparkaro amelyre csapatot építenek.