in , ,

BINOTTO a MICHAEL első FERRAR tesztjén és pályaátalakításán a FIORAN-ban

Mattia Binotto, a Ferrari csapatának vezetője emlékezik Michael Schumacher első Ferrari-tesztjére 1995-ben Fioranóban. E teszt után át kellett dolgozniuk a pálya első kanyarját.

november 1995 je Michael Schumacher iz Benetton szállítva Ferrari. Az akkor kétszeres világbajnok az első naptól rányomta bélyegét Maranello szintén Fioran. A legendás tesztpályán Ferrari a német piros versenyautóval tette meg keresztelő útját. Abban az időben a maranellói csapat jelenlegi vezetője fiatal mérnökként is jelen volt Mátyás Binotto.

"Még mindig emlékszem az első tesztre Michael-vel a Fioran-ban,Szóval olaszul egy podcastban A rácson túl. Schumacher a hivatalos tesztelés előtt akarta Estoril Portugáliában, a Ferrari hazai pályáján Fioran tegyen néhány kört, hogy megszokja az autót. Binotto még mindig jól tudja, hány beállítást végeztek és mire Schumacher többször kellett beállítaniuk a kormánykereket és az ülést. De ez még nem volt minden. „A pálya első kanyarját nem tudta jól teljesíteni. Csak nem tudta megtenni ezt a fordulatot." Schumacher állítólag lassabb, mint azok a versenyzők, akik előtte teszteltek ezen a pályán, köztük Jean Alesi, Gerhard Berger és Nicola Larini tesztelő is. „Emlékszem, az első teszt után arra kérte Jean Todt, hogy változtassa meg ezt a fordulatot. Nem akarta újra látni ezt a fordulatot."

Michael Schumacher még az 1996-os hivatalos teszt előtt, Estorilban, 1995 november végén, néhány kört meg akart tenni új munkáltatója, a Ferrari versenyautójával Fioranóban.

Ferrari érthető módon hallgatta az új reményhordó kívánságát. „Igen, megváltoztattuk az első kanyart, mert az már nem volt reprezentatív a Formula-1-es bajnokság kanyarjának.- teszi hozzá mosolyogva Binotto. "Azóta a Fiorano más alaprajzú.- Hol volt pontosan Schumacher problémák ezzel a fordulattal, az olasz még mindig nem tudja. „De problémái voltak, ezért változtattunk az alaprajzon."Évek 1996 a pályát valóban átalakították. A gödrökből való kijárat végénél az éles kanyart gyors kanyar váltotta fel, a pályát 24 méterrel rövidítve 2,997 kilométerre rövidítették. De nem ez volt az egyetlen nézeteltérés az együttműködés kezdetén Schumacher in Ferrari. A hivatalos teszten Estoril a hivatalos kezdés 9 órára volt kitűzve. Mérnökök Ferrari körül jöttek a pályára 8.20, ahol már mérgesen várta őket Michael Schumacher. "8.20-kor értünk a pályára, és Michael már ott várt ránk. Ránézett az órájára, és megkérdezte, merre tartunk. 8 órakor kellene találkoznunk,"Emlékszik Binotto.

Az 1996-os Ferrari versenyautó hivatalos bemutatója a pályán Fioranóban. Balról jobbra: Eddie Irvine, Nicola Larini, Luca di Montezemolo és Michael Schumacher.

Schumacher megtörte azt a régi hagyományt, hogy először 9-kor száll fel. fűtőkör és csak ezután beszélik meg a tesztprogramot. A találkozót elrendelték 8 óra. "Michael-től kezdve minden reggel 8 órakor tartjuk az első találkozót.- Ők ebben a beszélgetésben vesznek részt Schumacher elmagyarázta a programot. Kezdetben különböző beállításokat kell vezetnie a környezettel 50 kilogramm üzemanyag a tankban, és a nap utolsó órájában a Ferrari hagyományosan a legjobb idők üldözésére indult. „Az utolsó órában ismét kis mennyiségű üzemanyaggal indulnánk a pályára, egy selejtezőkörre körülbelül tíz fonttal. Hogy másnap az olasz újságok megírhatják, hogy Michael Schumacher volt a leggyorsabb a Ferrariban. Hadd kérdezze meg, miért csináljuk ezt."

Michael Schumacher új megközelítést vezetett be a Ferrari feladataiban, és ez néhány évvel később öt egymást követő bajnoki címmel megtérült.

Schumacher nem értett egyet egy ilyen megközelítéssel, és azt mondta, hogy a teszteket arra tervezték Tanulj valamit és anélkül, hogy a leggyorsabb köridőre összpontosítanánk. „Ragaszkodott ahhoz, hogy egész nap 50 font üzemanyaggal közlekedjünk. Ez is nagy változás volt számunkra, ez a megközelítése. Hadd említsem még: A kör legjobb idejét 50 kilogramm üzemanyaggal hajtotta." Binotto már ezen az első teszten észrevette, milyen ez Michael Schumacher mint versenyző. „Kemény munkás és vezető. Erős és gyors versenyző. És megtanított minket arra, hogyan közelítsük meg a feladatot."

AERODINAMIKA 2021-2025: Aki lemarad, többet fejleszthet

DAKAR 2021, 7. szakasz: A CORNEJO és az ÁR csak egy másodpercre vannak egymástól, az AL-RAJHI a leggyorsabb az autósok között